בדיקת ינשוף כמה מותר?

צור קשר
סיפורי מקרים
בדיקת ינשוף כמה מותר?

המגבלות והיכולות של בדיקת הינשוף

 
בדיקת הינשוף היא בין הכלים היותר נפוצים בקרב השוטרים בעת ביקורות בקרב נהגי הארץ שיצאו להתהולל בין אם זה בערב של חגיגות ובין אם זה בסוף שבוע טיפוסי, רבים מן הנהגים עוברים את בדיקת הינשוף ונמצאים שיכורים על אף שהמציאות הינה שונה לחלוטין, רמת המהימנות של הבדיקה אל מול כמות האלכוהול המותרת בחוק הוטלה בספק במקרים רבים וכעת אנחנו למדים שיש הרבה מה לעשות במקרה של הרשעה או קבלת דוח שלא בצדק.
 
אולם חשוב שתזכרו במקרים כאלה בהם נעצרתם על ידי שוטר ונמצאתפ שיכורים על ידיד ידידו הינשופי חשוב מאוד לפעול מהר וללא דיחוי למניעת הסנקציות הקשות על הרשאה בדבר נהיגה בשכרות
 
 

מהי רמת הדיוק של בדיקת הינשוף לבדיקת רמת האלכוהול?

 
רמת הדיוק של בדיקת הינשוף מצאת בסטייה קיצונית ותלויה במידה רבה בהחלפת הפייה וההמתנה שבין נבדק לנבדק. כמו כן, נבדק אשר אכן שתה כמות גדולה מן המותר ונמצא שיכור ובבדיקה לאחריו נבדק אדם שלא היה בגופו אלכוהול כלל וכלל ימצאו שיכורים באותה מידה בדיוק! בנוסף, בדיקת הינשוף מזהה הדי אלכוהול לכאורה גם ממשתנים שונים המושפעים מן הגוף כמו חום גוף, אנמיה המוגלובין נמוך וחומרים זהים בגוף לתגובה הכימית של אלכוהול וסמים אשר עלולים למצוא אתכם שיכורים גם אם לא שתיתם אפילו טיפה אחת של אלכוהול.
 
 

האם נכון להסתמך אך ורק על בדיקת הינשוף?

 
אין זה נכון, במיוחד על פי הסיבות אותן ציינו לעיל אין לנו יכולת לדעת האם השוטר הקפיד על הנהלים כמו בידקת ינשוף כמה זמן, הבדיקה מחייבת המתנה של זמן מסוים מההבדיקה האחרונה לשניה. רבים אינם יודעים את נושא בדיקת ינשוף כמה מותר לשתות על פי הבדיקה, ובכן, הכמות המותרת על פי החוק החדש היא 400 מיקרוגרם אלכוהול כלומר שתי מנות משקה בלבד. יחד עם זאת, בדיקת הינשוף יכולה לזהות אתכם כשיכורים גם במידה ושתיתם כמות פחותה מזו על כן מומלץ לפעול באופן מהיר באם נמצאתם שיכורים ואתם בטוחים שהבדיקה איננה אמינה למציאות.
 
 

מהו גורלכם במקרה בו נמצאת שיכורים על פי בדיקת הינשוף?

 
במקרה ונמצאתם אשמים בנהיגה בשכרות, יפסל רשיונכם באופן מיידי וגם הרכב יוחרם לזמן של 30 יום לפחות בין אן הרכב הוא שלכם ובין אם לאו, זהו טיפ חשוב ביותר לבעלי הרכבים – שימו לב למי אתם נותנים את האוטו. במקרה של הרשאה תוכל להגיע פסילת הרישיון לכדי שנתיים בתוספת לקנס כספי גבוה.
 
 

נמצאתם שיכורים ואתם בטוחים שרמת האלכוהול בדם של נמוכה – מה עושים?

 
השוטר ביקש מכם לבצע את בדיקת הינשוף? הסכימו ובצעו אותה ואף צלמו אותה בוידאו לצורך מתן הוכחות בבית המשפט במידה וזו תמצא אתכם שיכורים. דעו שמותר לכם לבצע בדיקת דם אשר מוכיחה באופן מדויק האם קיימת בדמכם כמות גדולה של אלכוהול מהמותר , אם בכלל. זוהי ההוכחה המוצקה ביותר אשר זיכתה רבים שגילו עירנו והתפנו אל בית החולים מיד לאחד קבלת התשובות החיוביות והדוח. הבדיקה תעלה לכם כ 200 שח אבל פסילה רישיון והרשעה יעלו לכם הרבה יותר...
 
 
גלו זהירות וערנות, אל תקבלו את הדברים כמות שהם אבל יחד עם זאת הקפידו לנהוג באופן מנומס וחוקי.