בדיקת ינשוף כמה מותר?

צור קשר
סיפורי מקרים

העבירה: מדובר בחשודה  אשר מיוחס לה כי תקפה את בעלה ואת בנה בן ה-6.כאשר הגיעו שוטרים לביתה, היא התנגדה לעיכובה ונעצרה.

העבירה: חשוד,ולא נאשם, בכך שאיים להרוג את  גרושתו ולהתאבד.

העבירה: תקיפה סתם בנסיבות מחמירות לפי סעיף  379+  382(ב)(1) לחוק העונשין_ היזק בזדון- לפי סעיף 452 לחוק העונשין.

העבירה: פציעה בנסיבות מחמירות- עבירה לפי סעיפים 334+ 335(א)(1) לחוק העונשין, איומים- עבירה לפי סעיף 192 לחוק העונשין, תקיפה סתם- עבירה לפי סעיף 379 לחוק העונשין.

העבירה: קשירת קשר לביצוע פשע-עבירה לפי סעיף 499(א)

העבירה: התפרצות למקום מגורים לבצע עבירה- עבירה לפי סעיף 406(ב) לחוק העונשין+ סעיף 29(א) לחוק העונשין+ סעיף 25 לחוק העונשין.

העבירה: הסעה ברכב תושב זר השוהה שלא כדין- עבירה לפי סעיף 12 א(ג)(1) לחוק הכניסה לישראל+ ניסיון להעסיק תושב זר שלא כדין- עבירה לפי סעיף 12 א(ב)לחוק הכניסה לישראל+ סעיף 25 לחוק העונשין.

העבירה: הכנסת סמים לכלא.

העבירה: מדובר בחשוד, קטין שטרם מלאו לו 16 שנים,  שנחקר על הטרדה מינית .

העבירה: כנגד החשוד תיק תלוי ופתוח במשטרה בגין עבירה של תקיפה סתם.

העבירה: החזקת סם מסוכן שלא לצריכה עצמית- עבירה לפי סעיף 7(א)+(ג) רישא+ 31(3) לפקודת הסמים המסוכנים.

העבירה: החזקה/ שימוש בסמים שלא לצריכה עצמית- עבירה לפי סעיף 7(א)+7(ג) לפקודת הסמים המסוכנים+ סעיף 25 לחוק העונשין.

העבירה: שני אישומים של כניסה לישראל שלא כחוק- עבירה לפי סעיף 12(1) לחוק הכניסה לישראל.

העבירה: התפרצות לבניין שאינו בית מגורים- עבירה לפי סעיף 407(א) לחוק העונשין וגם ניסיון גניבה- עבירה לפי סעיפים 384+25 לוק העונשין.

העבירה: מדובר ב-3 אישומים באותו כתב אישום; אישום ראשון,הפרה הוראה חוקית-עבירה לפי סעיף 287(א

העבירה: סחר בסם מסוכן-עבירה לפי סעיף 13+19 א' לפקודת הסמים המסוכנים.

העבירה: הנאשם נשפט שלא בנוכחותו בגין עבירה של נהיגה ברכב  מבלי  לציית להוראת שוטר , אשר הורה לו להזדהות ולהציג רישיונות נהיגה ורכב.

העבירה:  נהיגה בשכרות לפי סעיף 62(3) ו-39 א לפקודת התעבורה.

רף העבירה ע"פ החוק: אי ציות לתמרור ב-  37 (עצור ותן זכות קדימה לתנועה בדרך החוצה), עבירה על תקנה 64(ד)לתקנות התעבורה ונהיגה בקלות ראש-עבירה על סעיף 62(2) בקשר עם סעיף 38(2) לפקודת התעבורה.

העבירה: נהיגה בשכרות, בניגוד לסעיף 62(3) לפקודת התעבורה ותקנה 169 א לתקנות התעבורה.

העבירה: נהיגה בשכרות, בניגוד לסעיף 62(3) לפקודת התעבורה ותקנה 169 ב לתקנות התעבורה.

העבירה: נהג חדש, שטרם מלאו לו 21 שנה, הסיעה ברכב 3 נוסעים ללא מלווה בניגוד לסעיף 12 א 2 לפקודת התעבורה.

העבירה: הנאשם נהג בטרקטורון מבלי שהותקנה בו מסגרת בטיחות להגנה על הנהג, בניגוד לתקנה 363 ב(א)לתקנת התעבורה. כמו כן נהג ללא לוחית זיהוי בניגוד לתקנה 165(ב) לתקנת התעבורה.

העבירה:  אי ציות לאור אדום ברמזור-עבירה על תקנה 22(א) לתקנות התעבורה+תקנה 21(ב)(2) לתקנות התעבורה וכן נהיגה בקלות ראש-עבירה על סעיפים 62(2)+38(2) לפקודת התעבורה.

העבירה: אי ציות לתמרור עצור-עבירה על תקנה 64(ג)לתקנות התעבורה+ סעיף 38(2)לפקודת התעבורה, נהיגה בקלות ראש-עבירה על סעיף 62(2)+סעיף 38(2) לפקודת התעבורה, גרימת תאונה בה נפגע אדם ונגרם נזק

בדיקת ינשוף כמה מותר?

המגבלות והיכולות של בדיקת הינשוף

 
בדיקת הינשוף היא בין הכלים היותר נפוצים בקרב השוטרים בעת ביקורות בקרב נהגי הארץ שיצאו להתהולל בין אם זה בערב של חגיגות ובין אם זה בסוף שבוע טיפוסי, רבים מן הנהגים עוברים את בדיקת הינשוף ונמצאים שיכורים על אף שהמציאות הינה שונה לחלוטין, רמת המהימנות של הבדיקה אל מול כמות האלכוהול המותרת בחוק הוטלה בספק במקרים רבים וכעת אנחנו למדים שיש הרבה מה לעשות במקרה של הרשעה או קבלת דוח שלא בצדק.
 
אולם חשוב שתזכרו במקרים כאלה בהם נעצרתם על ידי שוטר ונמצאתפ שיכורים על ידיד ידידו הינשופי חשוב מאוד לפעול מהר וללא דיחוי למניעת הסנקציות הקשות על הרשאה בדבר נהיגה בשכרות
 
 

מהי רמת הדיוק של בדיקת הינשוף לבדיקת רמת האלכוהול?

 
רמת הדיוק של בדיקת הינשוף מצאת בסטייה קיצונית ותלויה במידה רבה בהחלפת הפייה וההמתנה שבין נבדק לנבדק. כמו כן, נבדק אשר אכן שתה כמות גדולה מן המותר ונמצא שיכור ובבדיקה לאחריו נבדק אדם שלא היה בגופו אלכוהול כלל וכלל ימצאו שיכורים באותה מידה בדיוק! בנוסף, בדיקת הינשוף מזהה הדי אלכוהול לכאורה גם ממשתנים שונים המושפעים מן הגוף כמו חום גוף, אנמיה המוגלובין נמוך וחומרים זהים בגוף לתגובה הכימית של אלכוהול וסמים אשר עלולים למצוא אתכם שיכורים גם אם לא שתיתם אפילו טיפה אחת של אלכוהול.
 
 

האם נכון להסתמך אך ורק על בדיקת הינשוף?

 
אין זה נכון, במיוחד על פי הסיבות אותן ציינו לעיל אין לנו יכולת לדעת האם השוטר הקפיד על הנהלים כמו בידקת ינשוף כמה זמן, הבדיקה מחייבת המתנה של זמן מסוים מההבדיקה האחרונה לשניה. רבים אינם יודעים את נושא בדיקת ינשוף כמה מותר לשתות על פי הבדיקה, ובכן, הכמות המותרת על פי החוק החדש היא 400 מיקרוגרם אלכוהול כלומר שתי מנות משקה בלבד. יחד עם זאת, בדיקת הינשוף יכולה לזהות אתכם כשיכורים גם במידה ושתיתם כמות פחותה מזו על כן מומלץ לפעול באופן מהיר באם נמצאתם שיכורים ואתם בטוחים שהבדיקה איננה אמינה למציאות.
 
 

מהו גורלכם במקרה בו נמצאת שיכורים על פי בדיקת הינשוף?

 
במקרה ונמצאתם אשמים בנהיגה בשכרות, יפסל רשיונכם באופן מיידי וגם הרכב יוחרם לזמן של 30 יום לפחות בין אן הרכב הוא שלכם ובין אם לאו, זהו טיפ חשוב ביותר לבעלי הרכבים – שימו לב למי אתם נותנים את האוטו. במקרה של הרשאה תוכל להגיע פסילת הרישיון לכדי שנתיים בתוספת לקנס כספי גבוה.
 
 

נמצאתם שיכורים ואתם בטוחים שרמת האלכוהול בדם של נמוכה – מה עושים?

 
השוטר ביקש מכם לבצע את בדיקת הינשוף? הסכימו ובצעו אותה ואף צלמו אותה בוידאו לצורך מתן הוכחות בבית המשפט במידה וזו תמצא אתכם שיכורים. דעו שמותר לכם לבצע בדיקת דם אשר מוכיחה באופן מדויק האם קיימת בדמכם כמות גדולה של אלכוהול מהמותר , אם בכלל. זוהי ההוכחה המוצקה ביותר אשר זיכתה רבים שגילו עירנו והתפנו אל בית החולים מיד לאחד קבלת התשובות החיוביות והדוח. הבדיקה תעלה לכם כ 200 שח אבל פסילה רישיון והרשעה יעלו לכם הרבה יותר...
 
 
גלו זהירות וערנות, אל תקבלו את הדברים כמות שהם אבל יחד עם זאת הקפידו לנהוג באופן מנומס וחוקי.