אישומים של פגיעה בפרטיות-בילוש או הטרדה אחרת

צור קשר
סיפורי מקרים
אישומים של פגיעה בפרטיות-בילוש או הטרדה אחרת

העבירה: 9 אישומים של פגיעה בפרטיות-בילוש או הטרדה אחרת- עבירה לפי סעיף 2(1) לחוק הגנת הפרטיות+ 2 אישומים של איומים- עבירה לפי סעיף 192 לחוק העונשין.


רף הענישה לפי החוק:  פגיעה בפרטיות, דינו של הפוגע- מאסר 5 שנים. עבירת איומים-דינו, מאסר שנתיים.


המקרה: מדובר בבחור כבן 35 אשר בלש והתחקה באופן אובססיבי אחר בחורה, הלך אחריה למקום עבודתה, ביתה, התקשר למכשיר הסלולרי שלה מס' פעמים וגרם לה בכך להטרדה. תוך כדי האמור לעיל איים עליה ועל בני ביתם שיפגע ברכבם ו/או בביתם.

בתחילת ההליך ,תוך שהוא חשוד במיוחס לו הוארך מעצרו לראשונה ב-3 ימים לצורך המשך חקירת המשטרה. בבקשה השניה של המשטרה ביהמ"ש אפשר למשטרה להמשיך לחקור תוך שהוא מחליט על הארכת מעצר נוספת של מס' ימים. בשלב זה התערבה עו"ד חן והגישה ערר בביהמ"ש המחוזי מרכז, על החלטת ביהמ"ש השלום בנתניה.

ביהמ"ש המחוזי קבל את הערר של עו"ד חן והחליט לשחרר את העורר למעצר בית מלא למשך שבוע ימים.לעניין התיק העיקרי, שני אישומים נמחקו מכתב האישום, הנאשם הודה במיוחס לו בכתב האישום המתוקן ונשלח לקבלת תסקיר. עו"ד חן בחרה ללכת בהליך טיפולי/שיקומי. שירות המבחן בחן את מסוכנותו של הנאשם והמליץ להסתפק בענישה צופה פני עתיד בלבד בדמות מאסר על תנאי+ פיצוי למתלוננת וקנס מינורי. להדגיש, כי בעקבות מעצרו הראשוני עוד בשלב היותו חשוד, הוא חש זעזוע ומאז חדל מליצור עם המתלוננת כל קשר ואין לו כל יצר נקמני כלפיה.