אישומים של פגיעה בפרטיות-בילוש או הטרדה אחרת

צור קשר
סיפורי מקרים

העבירה: מדובר בחשודה  אשר מיוחס לה כי תקפה את בעלה ואת בנה בן ה-6.כאשר הגיעו שוטרים לביתה, היא התנגדה לעיכובה ונעצרה.

העבירה: חשוד,ולא נאשם, בכך שאיים להרוג את  גרושתו ולהתאבד.

העבירה: תקיפה סתם בנסיבות מחמירות לפי סעיף  379+  382(ב)(1) לחוק העונשין_ היזק בזדון- לפי סעיף 452 לחוק העונשין.

העבירה: פציעה בנסיבות מחמירות- עבירה לפי סעיפים 334+ 335(א)(1) לחוק העונשין, איומים- עבירה לפי סעיף 192 לחוק העונשין, תקיפה סתם- עבירה לפי סעיף 379 לחוק העונשין.

העבירה: קשירת קשר לביצוע פשע-עבירה לפי סעיף 499(א)

העבירה: התפרצות למקום מגורים לבצע עבירה- עבירה לפי סעיף 406(ב) לחוק העונשין+ סעיף 29(א) לחוק העונשין+ סעיף 25 לחוק העונשין.

העבירה: הסעה ברכב תושב זר השוהה שלא כדין- עבירה לפי סעיף 12 א(ג)(1) לחוק הכניסה לישראל+ ניסיון להעסיק תושב זר שלא כדין- עבירה לפי סעיף 12 א(ב)לחוק הכניסה לישראל+ סעיף 25 לחוק העונשין.

העבירה: הכנסת סמים לכלא.

העבירה: מדובר בחשוד, קטין שטרם מלאו לו 16 שנים,  שנחקר על הטרדה מינית .

העבירה: כנגד החשוד תיק תלוי ופתוח במשטרה בגין עבירה של תקיפה סתם.

העבירה: החזקת סם מסוכן שלא לצריכה עצמית- עבירה לפי סעיף 7(א)+(ג) רישא+ 31(3) לפקודת הסמים המסוכנים.

העבירה: החזקה/ שימוש בסמים שלא לצריכה עצמית- עבירה לפי סעיף 7(א)+7(ג) לפקודת הסמים המסוכנים+ סעיף 25 לחוק העונשין.

העבירה: שני אישומים של כניסה לישראל שלא כחוק- עבירה לפי סעיף 12(1) לחוק הכניסה לישראל.

העבירה: התפרצות לבניין שאינו בית מגורים- עבירה לפי סעיף 407(א) לחוק העונשין וגם ניסיון גניבה- עבירה לפי סעיפים 384+25 לוק העונשין.

העבירה: מדובר ב-3 אישומים באותו כתב אישום; אישום ראשון,הפרה הוראה חוקית-עבירה לפי סעיף 287(א

העבירה: סחר בסם מסוכן-עבירה לפי סעיף 13+19 א' לפקודת הסמים המסוכנים.

העבירה: הנאשם נשפט שלא בנוכחותו בגין עבירה של נהיגה ברכב  מבלי  לציית להוראת שוטר , אשר הורה לו להזדהות ולהציג רישיונות נהיגה ורכב.

העבירה:  נהיגה בשכרות לפי סעיף 62(3) ו-39 א לפקודת התעבורה.

רף העבירה ע"פ החוק: אי ציות לתמרור ב-  37 (עצור ותן זכות קדימה לתנועה בדרך החוצה), עבירה על תקנה 64(ד)לתקנות התעבורה ונהיגה בקלות ראש-עבירה על סעיף 62(2) בקשר עם סעיף 38(2) לפקודת התעבורה.

העבירה: נהיגה בשכרות, בניגוד לסעיף 62(3) לפקודת התעבורה ותקנה 169 א לתקנות התעבורה.

העבירה: נהיגה בשכרות, בניגוד לסעיף 62(3) לפקודת התעבורה ותקנה 169 ב לתקנות התעבורה.

העבירה: נהג חדש, שטרם מלאו לו 21 שנה, הסיעה ברכב 3 נוסעים ללא מלווה בניגוד לסעיף 12 א 2 לפקודת התעבורה.

העבירה: הנאשם נהג בטרקטורון מבלי שהותקנה בו מסגרת בטיחות להגנה על הנהג, בניגוד לתקנה 363 ב(א)לתקנת התעבורה. כמו כן נהג ללא לוחית זיהוי בניגוד לתקנה 165(ב) לתקנת התעבורה.

העבירה:  אי ציות לאור אדום ברמזור-עבירה על תקנה 22(א) לתקנות התעבורה+תקנה 21(ב)(2) לתקנות התעבורה וכן נהיגה בקלות ראש-עבירה על סעיפים 62(2)+38(2) לפקודת התעבורה.

העבירה: אי ציות לתמרור עצור-עבירה על תקנה 64(ג)לתקנות התעבורה+ סעיף 38(2)לפקודת התעבורה, נהיגה בקלות ראש-עבירה על סעיף 62(2)+סעיף 38(2) לפקודת התעבורה, גרימת תאונה בה נפגע אדם ונגרם נזק

אישומים של פגיעה בפרטיות-בילוש או הטרדה אחרת

העבירה: 9 אישומים של פגיעה בפרטיות-בילוש או הטרדה אחרת- עבירה לפי סעיף 2(1) לחוק הגנת הפרטיות+ 2 אישומים של איומים- עבירה לפי סעיף 192 לחוק העונשין.


רף הענישה לפי החוק:  פגיעה בפרטיות, דינו של הפוגע- מאסר 5 שנים. עבירת איומים-דינו, מאסר שנתיים.


המקרה: מדובר בבחור כבן 35 אשר בלש והתחקה באופן אובססיבי אחר בחורה, הלך אחריה למקום עבודתה, ביתה, התקשר למכשיר הסלולרי שלה מס' פעמים וגרם לה בכך להטרדה. תוך כדי האמור לעיל איים עליה ועל בני ביתם שיפגע ברכבם ו/או בביתם.

בתחילת ההליך ,תוך שהוא חשוד במיוחס לו הוארך מעצרו לראשונה ב-3 ימים לצורך המשך חקירת המשטרה. בבקשה השניה של המשטרה ביהמ"ש אפשר למשטרה להמשיך לחקור תוך שהוא מחליט על הארכת מעצר נוספת של מס' ימים. בשלב זה התערבה עו"ד חן והגישה ערר בביהמ"ש המחוזי מרכז, על החלטת ביהמ"ש השלום בנתניה.

ביהמ"ש המחוזי קבל את הערר של עו"ד חן והחליט לשחרר את העורר למעצר בית מלא למשך שבוע ימים.לעניין התיק העיקרי, שני אישומים נמחקו מכתב האישום, הנאשם הודה במיוחס לו בכתב האישום המתוקן ונשלח לקבלת תסקיר. עו"ד חן בחרה ללכת בהליך טיפולי/שיקומי. שירות המבחן בחן את מסוכנותו של הנאשם והמליץ להסתפק בענישה צופה פני עתיד בלבד בדמות מאסר על תנאי+ פיצוי למתלוננת וקנס מינורי. להדגיש, כי בעקבות מעצרו הראשוני עוד בשלב היותו חשוד, הוא חש זעזוע ומאז חדל מליצור עם המתלוננת כל קשר ואין לו כל יצר נקמני כלפיה.