חוק נהיגה בשכרות חדש

צור קשר
סיפורי מקרים
חוק נהיגה בשכרות חדש
חוק הנהיגה בשכרות החדש קובע את כמות האלכוהול המותרת בגוף בזמן נהיגה, אבל האם זה אומר הכל, האם ישנן השפעות נוספות מעבר לכמות ועל פי אילו מדדים משפיעה כמות האלכוהול על כל אחד ואחר מאיתנו. חוק התעבורה היבש אמנם קובע את הכמות המדויקת המותרת אבל כמה זה באמת עוזר או יעיל?
 
אחד התחומים הפחות אובייקטיביים והפחות מדויקים הוא נושא רמת האלכוהול בדם, מסיבה פשוטה מאוד ההשפעה של האלכוהול על מחזור הדם, הערנות, הפיכחות וצלילות הדעת משתנת ומושפעת לא רק מכמות השתייה עצמה באופן הקר והעובדתי –מדוע יש לקחת את כמות האלכוהול המותרת בעירבון מוגבל?
 

החוק החדש לעומת החוק הישן ההבדלים בין התקנות

החוק החדש לעומת חוק נהיגה בשכרות ישן, מדבר על כמויות מותרות בדם אבל האם באמת אפשר לעמוד את כמויות האלכוהול המדויקות באורגניזם לאחר זמן מסוים משעת השתייה? הכמות המוגדרת ככמות מותרת בחוק על פי חוק נהיגה בשכרות חדש, היא 400 מיקרוגרם לעומת 290 מיקרוגרם על פי החוקים הישנים. כלומר עם נדבר בשפה הפשוטה, בעבר הותר לנו לשתות מנת אלכוהול אחת לעומת היום שעל פי החוק הכמות המותרת עומדת על שתי מנות אבל האם זה נכון? מכאן אנחנו עוברים באופן ישיר אל הנושא הבא שחייב לעלות על סדר היום הציבורי באופן בהול ביותר:

האם יש דבר כזה באמת כמות אלכוהול מותרת?

השפעת האלכוהול על גוף האדם מושפעת ומשפיעה על גוף האדם לא רק על בסיס הכמות עצמה אלא גם על גובהו, משקלו, גילו, רמת ה BMI (היחס שבין כלל הנתונים הללו גם יחד). יתרה מזאת, ההשפעה של האלכוהול על כל אחד ואחת מאיתנו, ויותר מכך, על הערנות או נכון יותר לומר, תחושת הערנות של כל אחד מאיתנו משתנה בין אדם לאדם ובין ה"תכונות" הפיזיולוגיות שלו. על כן, רבים אומרים שאין להסתמך על התחושה האישית, אשר אומרת לנו :"אני צלול ואני שולט לחלוטין על מעשי" שהרי התחושה הזאת איננה אובייקטיבית. על כן, גם אם על פי החוק היבש אכן קיימת כמות אלכוהול מותרת, ברמה ההגיונית לא קיים אומדן אובייקטיבי ומדויק אל הערכה גזה של חתך ברוב האוכלוסייה צורכת האלכוהול.
 

מה כדאי לעשות לאחר שנתפסת בעת  נהיגה בשכרות והאם ניתן לפנות לכל עורך דין?

נתפסת בנהיגה בשכרות? רוץ לבצע בדיקת דם בבית החולים הקרוב. נמצאת כבעל רמת אלכוהול בסטייה מהמותרת? פנה מייד אל עורך דין בנושא תעבורה. כמובן שתוכל לפנות אל כל משפטן אחר אבל ההמלצה היא לפנות אל גורם מקצועי אשר ראה מקרים כמוך בעבר וגם אם לא יכול לבטל את ההרשעה במקרים לא מעטים יוכל להקל עליה, לקצר את כמות זמן הפסילה, להקטין את הקנס ולקצר את משך החרמת הרכב, בייחוד במידה והרכב אינו שייך ל"נהג השיכור".
 
חשוב מאוד לדעת כי גם במידה ונמצאתם שיכורים המצב אינו תמיד נאמן למציאות כיוון שהבדיקות המצויות כיום בידי השוטרים כמו בדיקת הינשוף, מהימנות ברמה נמוכה ביותר. נבדקתם בבדיקת הינשוף והבדיקה הראתה תוצאות וסימנים של שכרות/סמים, התפנו באופן מיידי אל בית החולים ובקשו לבצע בדיקה טוקסיקולוגית!
 
חשות שתדעו את זכויותיכם ואת העובדה כי יש מה לעשות מעבר לקבלת רוע הגזירה וכי קיים מצב במקרים של חוק נהיגה בשכרות זכויות אשר מגיעות גם לאדם המורשע כי הוכח לגביו שנהג במצב של שכרות כמו ניסיונות להקטנת העונש.