כמה נקודות זה שלילה?

צור קשר
סיפורי מקרים
כמה נקודות זה שלילה?

כמה נקודות זה שלילת רישיון? מידע רב במאמר שלפניכם...

שיטת הנקודות היא ישיטה אשר מנקדת כל עבירה בכמות נקודות אשר הוגדרה מראש בחוקי התעבורה אשר בעת הצטברות לכמות נקודות שהוגדרה אף היא בחוק מביאים לשלילת רישיון ו/או קנסות. קיימות עבירות תנועה קלות עליהן ניתנת כמות קטנה יותר של נקודות ועבירות קלות יחסית עליהן מספר הנקודות נמוך יותר.

במקרים שונים לפני השלילה או לאחר השלילה יידרש הנהג לעמוד בקורס נהיגה מונעת ולבצע מבחן תיאוריה, במקרים אחרים יתבקש הנהג שממנו רישיונו נשלל לבצע את מבחן הנהיגה המעשי (הטסט) פעם נוספת.

 

על אילו עבירות מקבלים נקודות?

ככלל, על כל עבירת תנועה ישנה אפשרות לקבל נקודות וזאת כמובן במידה ונתפסת. עבירת תנועה של מהירות מופרזת ולו במעט עשויה לזכות אתכם בנקודות כמו גם אי מתן זכות קדימה להולך רגל במעבר חציה יזכו אתכם בנקודות מצטברות בתוך סל הנקודות שלכם במידה ויש כזה.

 

מהן העבירות המנוקדות הנפוצות ביותר על הכביש הישראלי?

עבירות התעבורה הנפוצות ביותר מתרחשות באופן לא מודע , עבירות שרבים מאתנו עוברים תוך לקיחת הנסיעה והנהיגה כמובנת מאליה שלא בצדק. העבירות המנוקדות הנפוצות ביותר הן: אי חגירת חגורת בטיחות, נהיגה במהירות מעל המותר, סיכון משתמשי דרך אחרים  אי עצירה לפני הגעת רכבת, נסיעה ברמזור אדום ונהיגה ברכב בזמן פסילה. אלה הן עבירות שקל מאוד להימנע מהן ובעלות מספר הנקודות הגבוה ביותר. ועל הכביש לא מומלץ להגיע ל"דוז פואה..."

 

מהי שיטת צבירת הנקודות ומהי משמעותה והשפעותיה על הנהג?

כמה נקודות זה שלילה על שיטת הניקוד החדשה? איך עובדת השיטה? צבירת הנקודות הינה שיטה פשוטה מאוד. על פי חוק באפשרותו של נהג לצבור עד 12 נקודות במהלך תקופה של שנתיים. היה ונהג צבר פחות מ 12 נקודות. אלה נמחקות לו אוטומטית לאחר התקופה, במידה וצבר 12 נקודות יאלץ לעבור קורס נהיגה מונעת- עמידה בקורס בהצלחה ימחקו את הנקודות באופן אוטומטי.

22 נקודות בתקופה הנמוכה משנתיים תאריך את תקופת הצבירה ותדרוש מהנהג לעבור קורס נהיגה מונעת. צבירה של 36 נקודות תפסול את רישיונו של הנהג לתקופה של שלושה חודשים שלאחריה יידרש לעבור מבחן תיאוריה.

צברתם 36 נקודות בשנית? רישיונכם ישלל לתקופה של 9 חודשים ותדרשו לעמוד במבחן תיאוריה, טסט וכן בדיקות רפואיות.

אל תגידו לא ידעתי. באתר משרד התחבורה, תוכלו למצוא את הרשימה המלאה של צבירת הנקודות וכמות הנקודות על כל עבירה.

זכרו. עלייה על הרכב ונסיעה בו היא לא סתם התנעה והפעלת המנוע, אתם אינכם לבדכם על הכביש, עובדה אשר מחייבת קודם כל אתכם.