כמה נקודות זה שלילה?

צור קשר
סיפורי מקרים

העבירה: מדובר בחשודה  אשר מיוחס לה כי תקפה את בעלה ואת בנה בן ה-6.כאשר הגיעו שוטרים לביתה, היא התנגדה לעיכובה ונעצרה.

העבירה: חשוד,ולא נאשם, בכך שאיים להרוג את  גרושתו ולהתאבד.

העבירה: תקיפה סתם בנסיבות מחמירות לפי סעיף  379+  382(ב)(1) לחוק העונשין_ היזק בזדון- לפי סעיף 452 לחוק העונשין.

העבירה: פציעה בנסיבות מחמירות- עבירה לפי סעיפים 334+ 335(א)(1) לחוק העונשין, איומים- עבירה לפי סעיף 192 לחוק העונשין, תקיפה סתם- עבירה לפי סעיף 379 לחוק העונשין.

העבירה: קשירת קשר לביצוע פשע-עבירה לפי סעיף 499(א)

העבירה: התפרצות למקום מגורים לבצע עבירה- עבירה לפי סעיף 406(ב) לחוק העונשין+ סעיף 29(א) לחוק העונשין+ סעיף 25 לחוק העונשין.

העבירה: הסעה ברכב תושב זר השוהה שלא כדין- עבירה לפי סעיף 12 א(ג)(1) לחוק הכניסה לישראל+ ניסיון להעסיק תושב זר שלא כדין- עבירה לפי סעיף 12 א(ב)לחוק הכניסה לישראל+ סעיף 25 לחוק העונשין.

העבירה: הכנסת סמים לכלא.

העבירה: מדובר בחשוד, קטין שטרם מלאו לו 16 שנים,  שנחקר על הטרדה מינית .

העבירה: כנגד החשוד תיק תלוי ופתוח במשטרה בגין עבירה של תקיפה סתם.

העבירה: החזקת סם מסוכן שלא לצריכה עצמית- עבירה לפי סעיף 7(א)+(ג) רישא+ 31(3) לפקודת הסמים המסוכנים.

העבירה: החזקה/ שימוש בסמים שלא לצריכה עצמית- עבירה לפי סעיף 7(א)+7(ג) לפקודת הסמים המסוכנים+ סעיף 25 לחוק העונשין.

העבירה: שני אישומים של כניסה לישראל שלא כחוק- עבירה לפי סעיף 12(1) לחוק הכניסה לישראל.

העבירה: התפרצות לבניין שאינו בית מגורים- עבירה לפי סעיף 407(א) לחוק העונשין וגם ניסיון גניבה- עבירה לפי סעיפים 384+25 לוק העונשין.

העבירה: מדובר ב-3 אישומים באותו כתב אישום; אישום ראשון,הפרה הוראה חוקית-עבירה לפי סעיף 287(א

העבירה: סחר בסם מסוכן-עבירה לפי סעיף 13+19 א' לפקודת הסמים המסוכנים.

העבירה: הנאשם נשפט שלא בנוכחותו בגין עבירה של נהיגה ברכב  מבלי  לציית להוראת שוטר , אשר הורה לו להזדהות ולהציג רישיונות נהיגה ורכב.

העבירה:  נהיגה בשכרות לפי סעיף 62(3) ו-39 א לפקודת התעבורה.

רף העבירה ע"פ החוק: אי ציות לתמרור ב-  37 (עצור ותן זכות קדימה לתנועה בדרך החוצה), עבירה על תקנה 64(ד)לתקנות התעבורה ונהיגה בקלות ראש-עבירה על סעיף 62(2) בקשר עם סעיף 38(2) לפקודת התעבורה.

העבירה: נהיגה בשכרות, בניגוד לסעיף 62(3) לפקודת התעבורה ותקנה 169 א לתקנות התעבורה.

העבירה: נהיגה בשכרות, בניגוד לסעיף 62(3) לפקודת התעבורה ותקנה 169 ב לתקנות התעבורה.

העבירה: נהג חדש, שטרם מלאו לו 21 שנה, הסיעה ברכב 3 נוסעים ללא מלווה בניגוד לסעיף 12 א 2 לפקודת התעבורה.

העבירה: הנאשם נהג בטרקטורון מבלי שהותקנה בו מסגרת בטיחות להגנה על הנהג, בניגוד לתקנה 363 ב(א)לתקנת התעבורה. כמו כן נהג ללא לוחית זיהוי בניגוד לתקנה 165(ב) לתקנת התעבורה.

העבירה:  אי ציות לאור אדום ברמזור-עבירה על תקנה 22(א) לתקנות התעבורה+תקנה 21(ב)(2) לתקנות התעבורה וכן נהיגה בקלות ראש-עבירה על סעיפים 62(2)+38(2) לפקודת התעבורה.

העבירה: אי ציות לתמרור עצור-עבירה על תקנה 64(ג)לתקנות התעבורה+ סעיף 38(2)לפקודת התעבורה, נהיגה בקלות ראש-עבירה על סעיף 62(2)+סעיף 38(2) לפקודת התעבורה, גרימת תאונה בה נפגע אדם ונגרם נזק

כמה נקודות זה שלילה?

כמה נקודות זה שלילת רישיון? מידע רב במאמר שלפניכם...

שיטת הנקודות היא ישיטה אשר מנקדת כל עבירה בכמות נקודות אשר הוגדרה מראש בחוקי התעבורה אשר בעת הצטברות לכמות נקודות שהוגדרה אף היא בחוק מביאים לשלילת רישיון ו/או קנסות. קיימות עבירות תנועה קלות עליהן ניתנת כמות קטנה יותר של נקודות ועבירות קלות יחסית עליהן מספר הנקודות נמוך יותר.

במקרים שונים לפני השלילה או לאחר השלילה יידרש הנהג לעמוד בקורס נהיגה מונעת ולבצע מבחן תיאוריה, במקרים אחרים יתבקש הנהג שממנו רישיונו נשלל לבצע את מבחן הנהיגה המעשי (הטסט) פעם נוספת.

 

על אילו עבירות מקבלים נקודות?

ככלל, על כל עבירת תנועה ישנה אפשרות לקבל נקודות וזאת כמובן במידה ונתפסת. עבירת תנועה של מהירות מופרזת ולו במעט עשויה לזכות אתכם בנקודות כמו גם אי מתן זכות קדימה להולך רגל במעבר חציה יזכו אתכם בנקודות מצטברות בתוך סל הנקודות שלכם במידה ויש כזה.

 

מהן העבירות המנוקדות הנפוצות ביותר על הכביש הישראלי?

עבירות התעבורה הנפוצות ביותר מתרחשות באופן לא מודע , עבירות שרבים מאתנו עוברים תוך לקיחת הנסיעה והנהיגה כמובנת מאליה שלא בצדק. העבירות המנוקדות הנפוצות ביותר הן: אי חגירת חגורת בטיחות, נהיגה במהירות מעל המותר, סיכון משתמשי דרך אחרים  אי עצירה לפני הגעת רכבת, נסיעה ברמזור אדום ונהיגה ברכב בזמן פסילה. אלה הן עבירות שקל מאוד להימנע מהן ובעלות מספר הנקודות הגבוה ביותר. ועל הכביש לא מומלץ להגיע ל"דוז פואה..."

 

מהי שיטת צבירת הנקודות ומהי משמעותה והשפעותיה על הנהג?

כמה נקודות זה שלילה על שיטת הניקוד החדשה? איך עובדת השיטה? צבירת הנקודות הינה שיטה פשוטה מאוד. על פי חוק באפשרותו של נהג לצבור עד 12 נקודות במהלך תקופה של שנתיים. היה ונהג צבר פחות מ 12 נקודות. אלה נמחקות לו אוטומטית לאחר התקופה, במידה וצבר 12 נקודות יאלץ לעבור קורס נהיגה מונעת- עמידה בקורס בהצלחה ימחקו את הנקודות באופן אוטומטי.

22 נקודות בתקופה הנמוכה משנתיים תאריך את תקופת הצבירה ותדרוש מהנהג לעבור קורס נהיגה מונעת. צבירה של 36 נקודות תפסול את רישיונו של הנהג לתקופה של שלושה חודשים שלאחריה יידרש לעבור מבחן תיאוריה.

צברתם 36 נקודות בשנית? רישיונכם ישלל לתקופה של 9 חודשים ותדרשו לעמוד במבחן תיאוריה, טסט וכן בדיקות רפואיות.

אל תגידו לא ידעתי. באתר משרד התחבורה, תוכלו למצוא את הרשימה המלאה של צבירת הנקודות וכמות הנקודות על כל עבירה.

זכרו. עלייה על הרכב ונסיעה בו היא לא סתם התנעה והפעלת המנוע, אתם אינכם לבדכם על הכביש, עובדה אשר מחייבת קודם כל אתכם.