מהירות מופרזת

צור קשר
סיפורי מקרים

העבירה: מדובר בחשודה  אשר מיוחס לה כי תקפה את בעלה ואת בנה בן ה-6.כאשר הגיעו שוטרים לביתה, היא התנגדה לעיכובה ונעצרה.

העבירה: חשוד,ולא נאשם, בכך שאיים להרוג את  גרושתו ולהתאבד.

העבירה: תקיפה סתם בנסיבות מחמירות לפי סעיף  379+  382(ב)(1) לחוק העונשין_ היזק בזדון- לפי סעיף 452 לחוק העונשין.

העבירה: פציעה בנסיבות מחמירות- עבירה לפי סעיפים 334+ 335(א)(1) לחוק העונשין, איומים- עבירה לפי סעיף 192 לחוק העונשין, תקיפה סתם- עבירה לפי סעיף 379 לחוק העונשין.

העבירה: קשירת קשר לביצוע פשע-עבירה לפי סעיף 499(א)

העבירה: התפרצות למקום מגורים לבצע עבירה- עבירה לפי סעיף 406(ב) לחוק העונשין+ סעיף 29(א) לחוק העונשין+ סעיף 25 לחוק העונשין.

העבירה: הסעה ברכב תושב זר השוהה שלא כדין- עבירה לפי סעיף 12 א(ג)(1) לחוק הכניסה לישראל+ ניסיון להעסיק תושב זר שלא כדין- עבירה לפי סעיף 12 א(ב)לחוק הכניסה לישראל+ סעיף 25 לחוק העונשין.

העבירה: הכנסת סמים לכלא.

העבירה: מדובר בחשוד, קטין שטרם מלאו לו 16 שנים,  שנחקר על הטרדה מינית .

העבירה: כנגד החשוד תיק תלוי ופתוח במשטרה בגין עבירה של תקיפה סתם.

העבירה: החזקת סם מסוכן שלא לצריכה עצמית- עבירה לפי סעיף 7(א)+(ג) רישא+ 31(3) לפקודת הסמים המסוכנים.

העבירה: החזקה/ שימוש בסמים שלא לצריכה עצמית- עבירה לפי סעיף 7(א)+7(ג) לפקודת הסמים המסוכנים+ סעיף 25 לחוק העונשין.

העבירה: שני אישומים של כניסה לישראל שלא כחוק- עבירה לפי סעיף 12(1) לחוק הכניסה לישראל.

העבירה: התפרצות לבניין שאינו בית מגורים- עבירה לפי סעיף 407(א) לחוק העונשין וגם ניסיון גניבה- עבירה לפי סעיפים 384+25 לוק העונשין.

העבירה: מדובר ב-3 אישומים באותו כתב אישום; אישום ראשון,הפרה הוראה חוקית-עבירה לפי סעיף 287(א

העבירה: סחר בסם מסוכן-עבירה לפי סעיף 13+19 א' לפקודת הסמים המסוכנים.

העבירה: הנאשם נשפט שלא בנוכחותו בגין עבירה של נהיגה ברכב  מבלי  לציית להוראת שוטר , אשר הורה לו להזדהות ולהציג רישיונות נהיגה ורכב.

העבירה:  נהיגה בשכרות לפי סעיף 62(3) ו-39 א לפקודת התעבורה.

רף העבירה ע"פ החוק: אי ציות לתמרור ב-  37 (עצור ותן זכות קדימה לתנועה בדרך החוצה), עבירה על תקנה 64(ד)לתקנות התעבורה ונהיגה בקלות ראש-עבירה על סעיף 62(2) בקשר עם סעיף 38(2) לפקודת התעבורה.

העבירה: נהיגה בשכרות, בניגוד לסעיף 62(3) לפקודת התעבורה ותקנה 169 א לתקנות התעבורה.

העבירה: נהיגה בשכרות, בניגוד לסעיף 62(3) לפקודת התעבורה ותקנה 169 ב לתקנות התעבורה.

העבירה: נהג חדש, שטרם מלאו לו 21 שנה, הסיעה ברכב 3 נוסעים ללא מלווה בניגוד לסעיף 12 א 2 לפקודת התעבורה.

העבירה: הנאשם נהג בטרקטורון מבלי שהותקנה בו מסגרת בטיחות להגנה על הנהג, בניגוד לתקנה 363 ב(א)לתקנת התעבורה. כמו כן נהג ללא לוחית זיהוי בניגוד לתקנה 165(ב) לתקנת התעבורה.

העבירה:  אי ציות לאור אדום ברמזור-עבירה על תקנה 22(א) לתקנות התעבורה+תקנה 21(ב)(2) לתקנות התעבורה וכן נהיגה בקלות ראש-עבירה על סעיפים 62(2)+38(2) לפקודת התעבורה.

העבירה: אי ציות לתמרור עצור-עבירה על תקנה 64(ג)לתקנות התעבורה+ סעיף 38(2)לפקודת התעבורה, נהיגה בקלות ראש-עבירה על סעיף 62(2)+סעיף 38(2) לפקודת התעבורה, גרימת תאונה בה נפגע אדם ונגרם נזק

מהירות מופרזת

נהיגה במהירות מופרזת בשונה מנהיגה במהירות הגבוהה מהמהירות המצוינת בחוק גם היא התנהגות אשר מוגדרת בחוקי התעבורה כהתנהגות פלילית שנושאת עימה עונשים וסנקציות כבדיות משקל. נהיגה במהירות מופרזת נחשבת בעיני החוק כפעולה רשלנית ועל כן במקרה של תאונה הסנקציה עבור מהירות מופרזת תהיה חריפה הרבה יותר מאשר בנהיגה במהירות המותרת ועל תחמיר את גזר הדין.
 

הגדרת מהירות מופרזת

מהירות מופרזת בשונה מהמהירות הגבוהה מעל המותר היא כל מהירות שיש בה ממש כדי לסכן את עוברי הדרך, הנהג ויושבי הרכב כפי שהוגדרה בחוק ובהתאם לתנאי הדרך, המהירות המותרת בסוג הכביש ו/או הדרך ןבכ – 20 אחוזים יותר מהמהירות המותרת על פי החוק באותה הדרך ועל פי התמרורים. מהירות מופרזת היא כל מהירות אשר בהגדרתה על פי החוק היא נהיגה המהווה מאפיין רשלני, מהירות בה האדם הסביר יבין כי יש בה ממש לסיכון ציבור כלל הנהגים והנוסעים ברכב.
 


האם מהירות מופרזת היא גורם לתאונות דרכים?

המקרים רבים כן. מהירות מופרזת מונעת נהיגה באופן סובלני ושימוש שווה ובטוח של כל משתמשי הדרך, בכללם, נהגים, נוסעים והולכי רגל באזורי השונים של הכביש או הדרך. נהיגה במהירות מופרזת משבשת את התנועה במקרים של תנועה ערה ובמקרים של נהיגה בדרך עירונית. נהיגה במהירות מופרזת בדרכים עירוניות או דרכים אשר נמצאות בתוך אזורים המוגדרים כאזורים עירוניים אזורים בהם קיימת תנועה של בני אדם בקרבת מקום מסוכנת ונושאת עונשים חמורים יותר מאשר נהיגה במהירות מופרזת בדרכים מהירות ובין עירוניות.
 

כיצד ניתן להגדיר מהירות מופרזת באין תמרור מהירות?

בכל מקרה של חוסר בתמרורים תוגדר הדרך כדרך עירונית בה המהירות המותרת תהיה עד 50 קמש עד לתמרור הבא אשר מבטל את התקנה, כלומר, תמרור המצביע על תחילתה של דרך בין עירונית/דרך מהירה. חשוב לציין כי רבים מן הנהגים לוקחים את המהירות המותרת כהמלצה בלבד או כמהירות המינימאלית המותרת. חשוב מאוד להבין כי המהירות המותרת היא המהירות המקסימאלית ויש לשאוף להגיע למהירות נמוכה יותר מהמהירות המקסימאלית המותרת בייחוד בדרכים עירוניות כדי להימנע מביצוע נהיגה במהירות מופרזת.
 

באם נעצרתם על נהיגה במהירות מופרזת חשוב מאוד לפנות לעורך דין תעבורה לטיפול מקצועי שייתן לכם סיכויים טובים יותר בבית הדין במקרים הקלים והמורכבים כאחד. חשוב מאוד לפנות לעורך דין מקצועי לדיני תעבורה עם ניסיון בדיונים

מהירות מופרזת

 בבתי הדין התעבורתיים והנושאים המנהליים כאחד.


עורך הדין תעבורה ורד חן, הינה משפטנית בכירה ומנוסה בדינים התעבורתיים, מתעדכנת בכל עת בחוקים והתקנות ומשמשת כעורכת דין בנושאים השונים כגון מהירות מופרזת בתחום התעבורה לצרכים פרטיים וארגוניים כאחד