נהיגה בשכרות

צור קשר
סיפורי מקרים

העבירה: מדובר בחשודה  אשר מיוחס לה כי תקפה את בעלה ואת בנה בן ה-6.כאשר הגיעו שוטרים לביתה, היא התנגדה לעיכובה ונעצרה.

העבירה: חשוד,ולא נאשם, בכך שאיים להרוג את  גרושתו ולהתאבד.

העבירה: תקיפה סתם בנסיבות מחמירות לפי סעיף  379+  382(ב)(1) לחוק העונשין_ היזק בזדון- לפי סעיף 452 לחוק העונשין.

העבירה: פציעה בנסיבות מחמירות- עבירה לפי סעיפים 334+ 335(א)(1) לחוק העונשין, איומים- עבירה לפי סעיף 192 לחוק העונשין, תקיפה סתם- עבירה לפי סעיף 379 לחוק העונשין.

העבירה: קשירת קשר לביצוע פשע-עבירה לפי סעיף 499(א)

העבירה: התפרצות למקום מגורים לבצע עבירה- עבירה לפי סעיף 406(ב) לחוק העונשין+ סעיף 29(א) לחוק העונשין+ סעיף 25 לחוק העונשין.

העבירה: הסעה ברכב תושב זר השוהה שלא כדין- עבירה לפי סעיף 12 א(ג)(1) לחוק הכניסה לישראל+ ניסיון להעסיק תושב זר שלא כדין- עבירה לפי סעיף 12 א(ב)לחוק הכניסה לישראל+ סעיף 25 לחוק העונשין.

העבירה: הכנסת סמים לכלא.

העבירה: מדובר בחשוד, קטין שטרם מלאו לו 16 שנים,  שנחקר על הטרדה מינית .

העבירה: כנגד החשוד תיק תלוי ופתוח במשטרה בגין עבירה של תקיפה סתם.

העבירה: החזקת סם מסוכן שלא לצריכה עצמית- עבירה לפי סעיף 7(א)+(ג) רישא+ 31(3) לפקודת הסמים המסוכנים.

העבירה: החזקה/ שימוש בסמים שלא לצריכה עצמית- עבירה לפי סעיף 7(א)+7(ג) לפקודת הסמים המסוכנים+ סעיף 25 לחוק העונשין.

העבירה: שני אישומים של כניסה לישראל שלא כחוק- עבירה לפי סעיף 12(1) לחוק הכניסה לישראל.

העבירה: התפרצות לבניין שאינו בית מגורים- עבירה לפי סעיף 407(א) לחוק העונשין וגם ניסיון גניבה- עבירה לפי סעיפים 384+25 לוק העונשין.

העבירה: מדובר ב-3 אישומים באותו כתב אישום; אישום ראשון,הפרה הוראה חוקית-עבירה לפי סעיף 287(א

העבירה: סחר בסם מסוכן-עבירה לפי סעיף 13+19 א' לפקודת הסמים המסוכנים.

העבירה: הנאשם נשפט שלא בנוכחותו בגין עבירה של נהיגה ברכב  מבלי  לציית להוראת שוטר , אשר הורה לו להזדהות ולהציג רישיונות נהיגה ורכב.

העבירה:  נהיגה בשכרות לפי סעיף 62(3) ו-39 א לפקודת התעבורה.

רף העבירה ע"פ החוק: אי ציות לתמרור ב-  37 (עצור ותן זכות קדימה לתנועה בדרך החוצה), עבירה על תקנה 64(ד)לתקנות התעבורה ונהיגה בקלות ראש-עבירה על סעיף 62(2) בקשר עם סעיף 38(2) לפקודת התעבורה.

העבירה: נהיגה בשכרות, בניגוד לסעיף 62(3) לפקודת התעבורה ותקנה 169 א לתקנות התעבורה.

העבירה: נהיגה בשכרות, בניגוד לסעיף 62(3) לפקודת התעבורה ותקנה 169 ב לתקנות התעבורה.

העבירה: נהג חדש, שטרם מלאו לו 21 שנה, הסיעה ברכב 3 נוסעים ללא מלווה בניגוד לסעיף 12 א 2 לפקודת התעבורה.

העבירה: הנאשם נהג בטרקטורון מבלי שהותקנה בו מסגרת בטיחות להגנה על הנהג, בניגוד לתקנה 363 ב(א)לתקנת התעבורה. כמו כן נהג ללא לוחית זיהוי בניגוד לתקנה 165(ב) לתקנת התעבורה.

העבירה:  אי ציות לאור אדום ברמזור-עבירה על תקנה 22(א) לתקנות התעבורה+תקנה 21(ב)(2) לתקנות התעבורה וכן נהיגה בקלות ראש-עבירה על סעיפים 62(2)+38(2) לפקודת התעבורה.

העבירה: אי ציות לתמרור עצור-עבירה על תקנה 64(ג)לתקנות התעבורה+ סעיף 38(2)לפקודת התעבורה, נהיגה בקלות ראש-עבירה על סעיף 62(2)+סעיף 38(2) לפקודת התעבורה, גרימת תאונה בה נפגע אדם ונגרם נזק

נהיגה בשכרות
נהיגה בשכרות או תחת השפעת אלכוהול היא פעולה מסוכנת אשר מעבר לסכנה בקבלת דוח/שלילה/פסילת רישיון  עלולה לסכן את הנהג, הנוסעים האחרים ברכב, וכמו כן, גם את הולכי הדרך והנהגים האחרים על הכביש. עורך דין נהיגה בשכרות יוכל לעזור לכם להקטין את העונש או הקנס ולעיתים אפילו לבטל אותו באם מתקיימים תנאים מסוימים.
 
מאחר שעבירת נהיגה בשכרות או תחת השפעה של אלכוהול היא בין העבירות החמורות ביותר בתחום חוקי התנועה חשוב מאוד להסתייע ולפחות להתייעץ עם עורך דין נהיגה בשכרות או עורך דין המתמחה בענייני התעבורה.
 
 

נהיגה בשכרות - מהי הרמה המותרת של האלכוהול בזמן הנהיגה?

 
הרמה המותרת של שתיית האלכוהול מבחינת רבים יכולה להיות משקה אחד, בירה אחת או כוס יין אחת. יחד עם זאת אין הגדרה ברורה על פי החוק, על כמה  מותר או כמה אסור לשתות לפני העלייה על ההגה. השפעת האלכוהול תהיה שונה בין אדם לאדם, כאשר על אדם אחד כמות אלכוהול תשפיע באופן קיצוני על אדם אחר לא תהווה השפעה כלל. כלל גם כמות קטנה במיוחד של אלכוהול עשויה לגרום לכם להכשל בבדיקת השכרות גם אם התבצעה בדיקת ינשוף. שוטר רשאי לבצע בדיקה של תסמינים וסימנים חיוניים גם לאחר ואף לפני שביצע את בדיקת הינשוף.
 
 

מהו העונש על נהיגה בשכרות או תחת השפעת אלכוהול?

 
במקרה של נהיגה בשכרות העונש ישתנה בהתאם למקרה והאירוע עצמו אבל בדרך כלל תתבטא בפסילת/שלילת רישיון,/קנס כספי ואף מאסר בפועל. הדבר שונה ומשתנה בהתאם למקרים ולתגובות הנהג בעת הבדיקה, האם הבדיקה התבצעה במסגרת תאונת דרכים, תוצאותיה של אותה תאונה 
 

נהגתי תחת השפעת אלכוהול אבל איני שיכור – מהו הדין בעניין זה?

 
גם אם הנהג אינו שיכור אך נמצאה בדמו כמות גדולה מעל למותרת דינו יהיה כדינו של נהג שיכור. נהיגה בשכרות ונהיגה עם כמות גדולה של אלכוהול בדם היא התנהגות רשלנית אשר מוגדרת כעבירה פלילית במסגרת דיני התעבורה. כל עורך דין נהיגה בשכרות ממליץ שכדאי להמנע מכל שתיית אלכוהול לפני וכמובן בזמן הנהיגה גם מאחר שלא תמיד ניתן למדוד את כמות האלכוהול בדם, לא תמיד נדע לאמוד אותו במדויק וגם כאשר אנחנו חושבים שהאלכוהול אינו משפיע הוא מקיים השפעה פיזיולוגית המשפיעה על מהירות התגובה ושיקול הדעת גם אם אתם מרגישים עירניים וערים לחלוטין.
 

השוטר רשם לי דוח ללא בדיקת ינשוף – מה עושים?

 
ככלל בדיקת שכרות תתבצע על ידי מכשירי הינשוף אשר מתוכנת לבדוק את כמות האלכוהול בדם. זוהי הדרך היעילה ביותר לבדוק את המצאות האלכוהול והסמים באופן ודאי. אולם, שוטר יכול לבצע בדיקת נהיגה בשכרות ובדיקת סימנים חיוניים גם ללא מכשיר הינשוף תוך בדיקת תגובותיו של הנהג, המיקוד שלו, יכולת הריכוז, אופן הדיבור ואופן ההליכה. סימנים של בלבול ו/או סחרור דיי בהם כדי לעצור נהג ולשלול את רישיונו גם ללא בדיקת הינשוף.
 
נהיגה בשכרות או קיבלתם קנס/דוח זימון לבית המשפט? מרגישים שנעשה לכם עוול? זקוקים לייצוג משפטי מקצועי בבית הדין לענייני תעבורה? צרו קשר עוד היום או השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם לשיחת ייעוץ ראשונית ובדיקת נתונים 
נהיגה בשכרות
 
פרטניים באשר לעניינכם.
 
עו"ד תעבורה ורד חן, הינה עורך דין נהיגה בשכרות בעלת ניסיון רב ומגוון בניהול תיקים, דיונים וטיפול בקנסות, עונשים ועוולות מצד החוק.