נהיגה בשכרות

צור קשר
סיפורי מקרים
נהיגה בשכרות
נהיגה בשכרות או תחת השפעת אלכוהול היא פעולה מסוכנת אשר מעבר לסכנה בקבלת דוח/שלילה/פסילת רישיון  עלולה לסכן את הנהג, הנוסעים האחרים ברכב, וכמו כן, גם את הולכי הדרך והנהגים האחרים על הכביש. עורך דין נהיגה בשכרות יוכל לעזור לכם להקטין את העונש או הקנס ולעיתים אפילו לבטל אותו באם מתקיימים תנאים מסוימים.
 
מאחר שעבירת נהיגה בשכרות או תחת השפעה של אלכוהול היא בין העבירות החמורות ביותר בתחום חוקי התנועה חשוב מאוד להסתייע ולפחות להתייעץ עם עורך דין נהיגה בשכרות או עורך דין המתמחה בענייני התעבורה.
 
 

נהיגה בשכרות - מהי הרמה המותרת של האלכוהול בזמן הנהיגה?

 
הרמה המותרת של שתיית האלכוהול מבחינת רבים יכולה להיות משקה אחד, בירה אחת או כוס יין אחת. יחד עם זאת אין הגדרה ברורה על פי החוק, על כמה  מותר או כמה אסור לשתות לפני העלייה על ההגה. השפעת האלכוהול תהיה שונה בין אדם לאדם, כאשר על אדם אחד כמות אלכוהול תשפיע באופן קיצוני על אדם אחר לא תהווה השפעה כלל. כלל גם כמות קטנה במיוחד של אלכוהול עשויה לגרום לכם להכשל בבדיקת השכרות גם אם התבצעה בדיקת ינשוף. שוטר רשאי לבצע בדיקה של תסמינים וסימנים חיוניים גם לאחר ואף לפני שביצע את בדיקת הינשוף.
 
 

מהו העונש על נהיגה בשכרות או תחת השפעת אלכוהול?

 
במקרה של נהיגה בשכרות העונש ישתנה בהתאם למקרה והאירוע עצמו אבל בדרך כלל תתבטא בפסילת/שלילת רישיון,/קנס כספי ואף מאסר בפועל. הדבר שונה ומשתנה בהתאם למקרים ולתגובות הנהג בעת הבדיקה, האם הבדיקה התבצעה במסגרת תאונת דרכים, תוצאותיה של אותה תאונה 
 

נהגתי תחת השפעת אלכוהול אבל איני שיכור – מהו הדין בעניין זה?

 
גם אם הנהג אינו שיכור אך נמצאה בדמו כמות גדולה מעל למותרת דינו יהיה כדינו של נהג שיכור. נהיגה בשכרות ונהיגה עם כמות גדולה של אלכוהול בדם היא התנהגות רשלנית אשר מוגדרת כעבירה פלילית במסגרת דיני התעבורה. כל עורך דין נהיגה בשכרות ממליץ שכדאי להמנע מכל שתיית אלכוהול לפני וכמובן בזמן הנהיגה גם מאחר שלא תמיד ניתן למדוד את כמות האלכוהול בדם, לא תמיד נדע לאמוד אותו במדויק וגם כאשר אנחנו חושבים שהאלכוהול אינו משפיע הוא מקיים השפעה פיזיולוגית המשפיעה על מהירות התגובה ושיקול הדעת גם אם אתם מרגישים עירניים וערים לחלוטין.
 

השוטר רשם לי דוח ללא בדיקת ינשוף – מה עושים?

 
ככלל בדיקת שכרות תתבצע על ידי מכשירי הינשוף אשר מתוכנת לבדוק את כמות האלכוהול בדם. זוהי הדרך היעילה ביותר לבדוק את המצאות האלכוהול והסמים באופן ודאי. אולם, שוטר יכול לבצע בדיקת נהיגה בשכרות ובדיקת סימנים חיוניים גם ללא מכשיר הינשוף תוך בדיקת תגובותיו של הנהג, המיקוד שלו, יכולת הריכוז, אופן הדיבור ואופן ההליכה. סימנים של בלבול ו/או סחרור דיי בהם כדי לעצור נהג ולשלול את רישיונו גם ללא בדיקת הינשוף.
 
נהיגה בשכרות או קיבלתם קנס/דוח זימון לבית המשפט? מרגישים שנעשה לכם עוול? זקוקים לייצוג משפטי מקצועי בבית הדין לענייני תעבורה? צרו קשר עוד היום או השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם לשיחת ייעוץ ראשונית ובדיקת נתונים 
נהיגה בשכרות
 
פרטניים באשר לעניינכם.
 
עו"ד תעבורה ורד חן, הינה עורך דין נהיגה בשכרות בעלת ניסיון רב ומגוון בניהול תיקים, דיונים וטיפול בקנסות, עונשים ועוולות מצד החוק.