תחומי התמחות - משפט פלילי

צור קשר
סיפורי מקרים

העבירה: מדובר בחשודה  אשר מיוחס לה כי תקפה את בעלה ואת בנה בן ה-6.כאשר הגיעו שוטרים לביתה, היא התנגדה לעיכובה ונעצרה.

העבירה: חשוד,ולא נאשם, בכך שאיים להרוג את  גרושתו ולהתאבד.

העבירה: תקיפה סתם בנסיבות מחמירות לפי סעיף  379+  382(ב)(1) לחוק העונשין_ היזק בזדון- לפי סעיף 452 לחוק העונשין.

העבירה: פציעה בנסיבות מחמירות- עבירה לפי סעיפים 334+ 335(א)(1) לחוק העונשין, איומים- עבירה לפי סעיף 192 לחוק העונשין, תקיפה סתם- עבירה לפי סעיף 379 לחוק העונשין.

העבירה: קשירת קשר לביצוע פשע-עבירה לפי סעיף 499(א)

העבירה: התפרצות למקום מגורים לבצע עבירה- עבירה לפי סעיף 406(ב) לחוק העונשין+ סעיף 29(א) לחוק העונשין+ סעיף 25 לחוק העונשין.

העבירה: הסעה ברכב תושב זר השוהה שלא כדין- עבירה לפי סעיף 12 א(ג)(1) לחוק הכניסה לישראל+ ניסיון להעסיק תושב זר שלא כדין- עבירה לפי סעיף 12 א(ב)לחוק הכניסה לישראל+ סעיף 25 לחוק העונשין.

העבירה: הכנסת סמים לכלא.

העבירה: מדובר בחשוד, קטין שטרם מלאו לו 16 שנים,  שנחקר על הטרדה מינית .

העבירה: כנגד החשוד תיק תלוי ופתוח במשטרה בגין עבירה של תקיפה סתם.

העבירה: החזקת סם מסוכן שלא לצריכה עצמית- עבירה לפי סעיף 7(א)+(ג) רישא+ 31(3) לפקודת הסמים המסוכנים.

העבירה: החזקה/ שימוש בסמים שלא לצריכה עצמית- עבירה לפי סעיף 7(א)+7(ג) לפקודת הסמים המסוכנים+ סעיף 25 לחוק העונשין.

העבירה: שני אישומים של כניסה לישראל שלא כחוק- עבירה לפי סעיף 12(1) לחוק הכניסה לישראל.

העבירה: התפרצות לבניין שאינו בית מגורים- עבירה לפי סעיף 407(א) לחוק העונשין וגם ניסיון גניבה- עבירה לפי סעיפים 384+25 לוק העונשין.

העבירה: מדובר ב-3 אישומים באותו כתב אישום; אישום ראשון,הפרה הוראה חוקית-עבירה לפי סעיף 287(א

העבירה: סחר בסם מסוכן-עבירה לפי סעיף 13+19 א' לפקודת הסמים המסוכנים.

העבירה: הנאשם נשפט שלא בנוכחותו בגין עבירה של נהיגה ברכב  מבלי  לציית להוראת שוטר , אשר הורה לו להזדהות ולהציג רישיונות נהיגה ורכב.

העבירה:  נהיגה בשכרות לפי סעיף 62(3) ו-39 א לפקודת התעבורה.

רף העבירה ע"פ החוק: אי ציות לתמרור ב-  37 (עצור ותן זכות קדימה לתנועה בדרך החוצה), עבירה על תקנה 64(ד)לתקנות התעבורה ונהיגה בקלות ראש-עבירה על סעיף 62(2) בקשר עם סעיף 38(2) לפקודת התעבורה.

העבירה: נהיגה בשכרות, בניגוד לסעיף 62(3) לפקודת התעבורה ותקנה 169 א לתקנות התעבורה.

העבירה: נהיגה בשכרות, בניגוד לסעיף 62(3) לפקודת התעבורה ותקנה 169 ב לתקנות התעבורה.

העבירה: נהג חדש, שטרם מלאו לו 21 שנה, הסיעה ברכב 3 נוסעים ללא מלווה בניגוד לסעיף 12 א 2 לפקודת התעבורה.

העבירה: הנאשם נהג בטרקטורון מבלי שהותקנה בו מסגרת בטיחות להגנה על הנהג, בניגוד לתקנה 363 ב(א)לתקנת התעבורה. כמו כן נהג ללא לוחית זיהוי בניגוד לתקנה 165(ב) לתקנת התעבורה.

העבירה:  אי ציות לאור אדום ברמזור-עבירה על תקנה 22(א) לתקנות התעבורה+תקנה 21(ב)(2) לתקנות התעבורה וכן נהיגה בקלות ראש-עבירה על סעיפים 62(2)+38(2) לפקודת התעבורה.

העבירה: אי ציות לתמרור עצור-עבירה על תקנה 64(ג)לתקנות התעבורה+ סעיף 38(2)לפקודת התעבורה, נהיגה בקלות ראש-עבירה על סעיף 62(2)+סעיף 38(2) לפקודת התעבורה, גרימת תאונה בה נפגע אדם ונגרם נזק

משפט פלילי - עורכת דין פלילית ורד חן

במדינת ישראל אדם שסיים לימודי משפטים ועשה שנה של התמחות הוא זכאי לעבור מבחן מטעם לשכת עו"ד. אם עבר את המבחן בהצלחה ולאחריו נבחן בע"פ ועבר גם כאן את המבחן הרי שהוא זכאי לשמש כעורך דין כגון עורך דין פלילי(לאחר התמחות). עליו להיות חבר בלשכת עו"ד ורק אז יהיה לו רישיון לעבוד כעורך דין. לימודי המשפטים מאפשרים לבוגריו לעסוק בעל תחום הקשור לעריכת דין ואין הבחנה בלימודים בתחומי העיסוק השונים כגון עו"ד פלילי המתמחה בדיני משפט פלילי או כל תחום אחר, היינו, הלימודים מקנים אפשרות לעסוק בכל תחום ואין התמקצעות בזמן בלמידה.

ההתמחות כגון עורכי דין פליליים בעצם קשורה לפרקטיקה ולבחירה האישית של כל אדם במה הוא מעוניין לעסוק. מאחר ומגוון התחומים הוא רב נכון הוא לבחור תחום ספציפי בו תעסוק, דבר שמן הסתם יוכל להביא את העוסק באותו תחום לבקי ומקצועי יותר למשל עו"ד פלילי.

הבחנה כללית ראשונית היא בין התחום האזרחית שחולש על מגוון גדול של תחומים לבין התחום של משפט פלילי שהוא מצומצם וכולל למעשה את העבירות הפליליות בלבד. ניתן לחלק את העבירות אשר מיוצגים על ידי עורכי דין פליליים לפי מדרג חומרתן; עבירת חטא, עוון ופשע. עבירת חטא - עד שנה מאסר, עוון- עד שלוש שנים ועבירת פשע- משלוש שנים ומעלה מאסר.

עו"ד פלילי חן, בחרה לעסוק בתחום של המשפט הפלילי במגוון של עבירות. הייצוג נעשה בבתי המשפט השונים עבור משפט פלילי, בהתאם לסמכות המקומית של ביהמ"ש. הדבר יכול ויקבע בהתאם למקום ביצוע העבירה או מקום מגוריו של הנאשם (סעיף 6 לחוק סדר הדין הפלילי).
 

ייצוגם של הנאשמים על ידי עורכי דין פליליים, כולל בגירים ואז הדיונים בבתי המשפט שלום , מחוזי או עליון וגם ייצוג של קטינים, קרי; גילאים בין 12-18. הללו יישפטו בבתי משפט "מיוחדים", הנקראים בתי משפט לנוער. כאן יישפטו אך ורק קטינים, כאשר כל האוריינטציה בהליך משפט פלילי בקרב קטינים שונה באופן מהותי מזה של שאר האוכלוסיה. כל עורך דין פלילי או כל אשר עוסקים בתחום המשפט הפלילי מבינים כי הרעיון בעיקרו לעבור הליך של טיפול ושיקום ולא ענישה לשם ענישה.

משפט פלילי בישראל

 

הואיל ועו"ד פלילי חן עסקה בעברה המקצועי עם נוער הרי שיש לי גישה מאוד ייחודית לקטינים, תוך שהיא מלווה אותם מרגע מעצרם ועד לסיום ההליך המשפטי בתיק העיקרי.

ייצוג הנאשמים עבור משפט פלילי על ידי עורכי דין פליליים, בין אם בגירים ובין אם קטינים, כולל מגוון של עבירות; בריונות, מטרדים, משחקים אסורים, הגרלות והימורים, פגיעה בסדרי השלטון והמשפט, תקיפת שוטרים, עבירות שוחד, פגיעות בגוף- גרימת מוות, אחריות לשלום אדם, סיכון החיים והבריאות, עבירות מין, עבירות כלפי קטינים ונכים, פגיעה בקטינים ובחסרי ישע, תקיפה, פגיעות ברכוש, שוד, נכסים גנובים, עבירות בקשר לרכבים, עבירות מרמה, סחיטה ועושק, הונאה, הסגת גבול, היזק, זיוף ועוד מגוון תחומי המתחותם של עורכי דין פליליים.

 

צרו קשר עם עורך דין פלילי ורד חן לייעוץ ראשוני וקבלת פרטים נוספים.