שיטת הניקוד החדשה

צור קשר
סיפורי מקרים

העבירה: מדובר בחשודה  אשר מיוחס לה כי תקפה את בעלה ואת בנה בן ה-6.כאשר הגיעו שוטרים לביתה, היא התנגדה לעיכובה ונעצרה.

העבירה: חשוד,ולא נאשם, בכך שאיים להרוג את  גרושתו ולהתאבד.

העבירה: תקיפה סתם בנסיבות מחמירות לפי סעיף  379+  382(ב)(1) לחוק העונשין_ היזק בזדון- לפי סעיף 452 לחוק העונשין.

העבירה: פציעה בנסיבות מחמירות- עבירה לפי סעיפים 334+ 335(א)(1) לחוק העונשין, איומים- עבירה לפי סעיף 192 לחוק העונשין, תקיפה סתם- עבירה לפי סעיף 379 לחוק העונשין.

העבירה: קשירת קשר לביצוע פשע-עבירה לפי סעיף 499(א)

העבירה: התפרצות למקום מגורים לבצע עבירה- עבירה לפי סעיף 406(ב) לחוק העונשין+ סעיף 29(א) לחוק העונשין+ סעיף 25 לחוק העונשין.

העבירה: הסעה ברכב תושב זר השוהה שלא כדין- עבירה לפי סעיף 12 א(ג)(1) לחוק הכניסה לישראל+ ניסיון להעסיק תושב זר שלא כדין- עבירה לפי סעיף 12 א(ב)לחוק הכניסה לישראל+ סעיף 25 לחוק העונשין.

העבירה: הכנסת סמים לכלא.

העבירה: מדובר בחשוד, קטין שטרם מלאו לו 16 שנים,  שנחקר על הטרדה מינית .

העבירה: כנגד החשוד תיק תלוי ופתוח במשטרה בגין עבירה של תקיפה סתם.

העבירה: החזקת סם מסוכן שלא לצריכה עצמית- עבירה לפי סעיף 7(א)+(ג) רישא+ 31(3) לפקודת הסמים המסוכנים.

העבירה: החזקה/ שימוש בסמים שלא לצריכה עצמית- עבירה לפי סעיף 7(א)+7(ג) לפקודת הסמים המסוכנים+ סעיף 25 לחוק העונשין.

העבירה: שני אישומים של כניסה לישראל שלא כחוק- עבירה לפי סעיף 12(1) לחוק הכניסה לישראל.

העבירה: התפרצות לבניין שאינו בית מגורים- עבירה לפי סעיף 407(א) לחוק העונשין וגם ניסיון גניבה- עבירה לפי סעיפים 384+25 לוק העונשין.

העבירה: מדובר ב-3 אישומים באותו כתב אישום; אישום ראשון,הפרה הוראה חוקית-עבירה לפי סעיף 287(א

העבירה: סחר בסם מסוכן-עבירה לפי סעיף 13+19 א' לפקודת הסמים המסוכנים.

העבירה: הנאשם נשפט שלא בנוכחותו בגין עבירה של נהיגה ברכב  מבלי  לציית להוראת שוטר , אשר הורה לו להזדהות ולהציג רישיונות נהיגה ורכב.

העבירה:  נהיגה בשכרות לפי סעיף 62(3) ו-39 א לפקודת התעבורה.

רף העבירה ע"פ החוק: אי ציות לתמרור ב-  37 (עצור ותן זכות קדימה לתנועה בדרך החוצה), עבירה על תקנה 64(ד)לתקנות התעבורה ונהיגה בקלות ראש-עבירה על סעיף 62(2) בקשר עם סעיף 38(2) לפקודת התעבורה.

העבירה: נהיגה בשכרות, בניגוד לסעיף 62(3) לפקודת התעבורה ותקנה 169 א לתקנות התעבורה.

העבירה: נהיגה בשכרות, בניגוד לסעיף 62(3) לפקודת התעבורה ותקנה 169 ב לתקנות התעבורה.

העבירה: נהג חדש, שטרם מלאו לו 21 שנה, הסיעה ברכב 3 נוסעים ללא מלווה בניגוד לסעיף 12 א 2 לפקודת התעבורה.

העבירה: הנאשם נהג בטרקטורון מבלי שהותקנה בו מסגרת בטיחות להגנה על הנהג, בניגוד לתקנה 363 ב(א)לתקנת התעבורה. כמו כן נהג ללא לוחית זיהוי בניגוד לתקנה 165(ב) לתקנת התעבורה.

העבירה:  אי ציות לאור אדום ברמזור-עבירה על תקנה 22(א) לתקנות התעבורה+תקנה 21(ב)(2) לתקנות התעבורה וכן נהיגה בקלות ראש-עבירה על סעיפים 62(2)+38(2) לפקודת התעבורה.

העבירה: אי ציות לתמרור עצור-עבירה על תקנה 64(ג)לתקנות התעבורה+ סעיף 38(2)לפקודת התעבורה, נהיגה בקלות ראש-עבירה על סעיף 62(2)+סעיף 38(2) לפקודת התעבורה, גרימת תאונה בה נפגע אדם ונגרם נזק

שיטת הניקוד החדשה

חשוב מאוד לדעת שגם אם קיבלתם דוח ובעקבותיו כמות נקודות נכבדת עדיין לא בטוח שהדעת אל נקודות האל חזור.

העבירות הנפוצות והחמורות ביותר עליהן תקבלו את מירב הנקודות הן עבירות המסכנות באופן משמעותי את משתמשי הדרך, נהג הרכב והנוסעים האחרים ברכב, כמו, עבירות מהירות, מעבר ברמזור אדום, חציית צומת באור אדום, אי מתן זכות קדימה לרכבים והולכי רגל ואי מתן זכות קדימה בכיכר. אלה הן העבירות מהנפוצות ביותר הקיימות ומסכנות החיים ביותר ועל כן מנוקדות גבוה כל כך. עבירות מהירות בכביש בין עירוני למשל תהיה חמורה יותר מעבירת מהירות בכביש מהיר או שאינו עירוני. למידע נוסף על ייצוג על ידי עורך דין לתעבורה
 
פסילת רישיון היא סנקציה שתבוא אחרי 12 נקודות תוך ,תקופה של עד שנתיים. מערכת צבירת הנקודות היא מערכת אשר מוגבלת בזמן של 24 חודשים אשר מתאפסת במקרה בו לא הגיע הנהג ל 12 נקודות, 12 נקודות ומעלה יביאו לשלילת רישיון של שלושה  חודשים לפחות.
 
מתוקף שיטת הניקוד החדשה, הנקודות נמחקות לאחר תקופה של שנתיים וכפי שנאמר מעלה בתנאי שלא הגיע הנהג ל12 נקודות. והיה והיה והגיע ל12 נקודות ומלעה תוארך תקופת הצבירה ל 36 חודשים ויוחזר רשיוני לאחר עמידה במבחן התיאוריה, עמידה בקורס נהיגה מונעת, ובלבד שהנהג לא הגיע ל 22 נקודות צבירה. 22 נקודות יביאו את הנהג לשלילה ארוכה יותר אשר תדרוש מכם לעמוד גם במבחן תיאורטי, מעבר מבחן נהגיה מעשי (טסט) וקורס נהיגה מונעת. במקרה כזה יוטל על רישיונו של הנהג תנאי בגין עבירות מסוימות אשר ישללו את רשיונו לתקופה ארוכה יותר וידרשו ממנו לעבור את התהליך מחדש.
 
 
קיימת אפשרות ערעור לטובת מחיקת נקודות תעבורה,  במידה וישנן הוכחות מוצקות בדבר אי הצידוק של הגשת הדוח למשל בתחום אישומים של רמת אלכוהול גבוהה בדם, מהירות מופרזת ומעבר קו הפרדה רציף. במידה וניגשתם לבדיקת דם לאחר קבלת הדוח וברשותכם מצלמה אשר מסוגלת להוכיח את חפותכם, קיימת אפשרות של מחיקת נקודות תנועה, שניתנו בשל קבלת הדוח.