שיטת הניקוד החדשה

צור קשר
סיפורי מקרים
שיטת הניקוד החדשה

חשוב מאוד לדעת שגם אם קיבלתם דוח ובעקבותיו כמות נקודות נכבדת עדיין לא בטוח שהדעת אל נקודות האל חזור.

העבירות הנפוצות והחמורות ביותר עליהן תקבלו את מירב הנקודות הן עבירות המסכנות באופן משמעותי את משתמשי הדרך, נהג הרכב והנוסעים האחרים ברכב, כמו, עבירות מהירות, מעבר ברמזור אדום, חציית צומת באור אדום, אי מתן זכות קדימה לרכבים והולכי רגל ואי מתן זכות קדימה בכיכר. אלה הן העבירות מהנפוצות ביותר הקיימות ומסכנות החיים ביותר ועל כן מנוקדות גבוה כל כך. עבירות מהירות בכביש בין עירוני למשל תהיה חמורה יותר מעבירת מהירות בכביש מהיר או שאינו עירוני. למידע נוסף על ייצוג על ידי עורך דין לתעבורה
 
פסילת רישיון היא סנקציה שתבוא אחרי 12 נקודות תוך ,תקופה של עד שנתיים. מערכת צבירת הנקודות היא מערכת אשר מוגבלת בזמן של 24 חודשים אשר מתאפסת במקרה בו לא הגיע הנהג ל 12 נקודות, 12 נקודות ומעלה יביאו לשלילת רישיון של שלושה  חודשים לפחות.
 
מתוקף שיטת הניקוד החדשה, הנקודות נמחקות לאחר תקופה של שנתיים וכפי שנאמר מעלה בתנאי שלא הגיע הנהג ל12 נקודות. והיה והיה והגיע ל12 נקודות ומלעה תוארך תקופת הצבירה ל 36 חודשים ויוחזר רשיוני לאחר עמידה במבחן התיאוריה, עמידה בקורס נהיגה מונעת, ובלבד שהנהג לא הגיע ל 22 נקודות צבירה. 22 נקודות יביאו את הנהג לשלילה ארוכה יותר אשר תדרוש מכם לעמוד גם במבחן תיאורטי, מעבר מבחן נהגיה מעשי (טסט) וקורס נהיגה מונעת. במקרה כזה יוטל על רישיונו של הנהג תנאי בגין עבירות מסוימות אשר ישללו את רשיונו לתקופה ארוכה יותר וידרשו ממנו לעבור את התהליך מחדש.
 
 
קיימת אפשרות ערעור לטובת מחיקת נקודות תעבורה,  במידה וישנן הוכחות מוצקות בדבר אי הצידוק של הגשת הדוח למשל בתחום אישומים של רמת אלכוהול גבוהה בדם, מהירות מופרזת ומעבר קו הפרדה רציף. במידה וניגשתם לבדיקת דם לאחר קבלת הדוח וברשותכם מצלמה אשר מסוגלת להוכיח את חפותכם, קיימת אפשרות של מחיקת נקודות תנועה, שניתנו בשל קבלת הדוח.