נהיגה ללא רישיון

צור קשר
סיפורי מקרים

העבירה: מדובר בחשודה  אשר מיוחס לה כי תקפה את בעלה ואת בנה בן ה-6.כאשר הגיעו שוטרים לביתה, היא התנגדה לעיכובה ונעצרה.

העבירה: חשוד,ולא נאשם, בכך שאיים להרוג את  גרושתו ולהתאבד.

העבירה: תקיפה סתם בנסיבות מחמירות לפי סעיף  379+  382(ב)(1) לחוק העונשין_ היזק בזדון- לפי סעיף 452 לחוק העונשין.

העבירה: פציעה בנסיבות מחמירות- עבירה לפי סעיפים 334+ 335(א)(1) לחוק העונשין, איומים- עבירה לפי סעיף 192 לחוק העונשין, תקיפה סתם- עבירה לפי סעיף 379 לחוק העונשין.

העבירה: קשירת קשר לביצוע פשע-עבירה לפי סעיף 499(א)

העבירה: התפרצות למקום מגורים לבצע עבירה- עבירה לפי סעיף 406(ב) לחוק העונשין+ סעיף 29(א) לחוק העונשין+ סעיף 25 לחוק העונשין.

העבירה: הסעה ברכב תושב זר השוהה שלא כדין- עבירה לפי סעיף 12 א(ג)(1) לחוק הכניסה לישראל+ ניסיון להעסיק תושב זר שלא כדין- עבירה לפי סעיף 12 א(ב)לחוק הכניסה לישראל+ סעיף 25 לחוק העונשין.

העבירה: הכנסת סמים לכלא.

העבירה: מדובר בחשוד, קטין שטרם מלאו לו 16 שנים,  שנחקר על הטרדה מינית .

העבירה: כנגד החשוד תיק תלוי ופתוח במשטרה בגין עבירה של תקיפה סתם.

העבירה: החזקת סם מסוכן שלא לצריכה עצמית- עבירה לפי סעיף 7(א)+(ג) רישא+ 31(3) לפקודת הסמים המסוכנים.

העבירה: החזקה/ שימוש בסמים שלא לצריכה עצמית- עבירה לפי סעיף 7(א)+7(ג) לפקודת הסמים המסוכנים+ סעיף 25 לחוק העונשין.

העבירה: שני אישומים של כניסה לישראל שלא כחוק- עבירה לפי סעיף 12(1) לחוק הכניסה לישראל.

העבירה: התפרצות לבניין שאינו בית מגורים- עבירה לפי סעיף 407(א) לחוק העונשין וגם ניסיון גניבה- עבירה לפי סעיפים 384+25 לוק העונשין.

העבירה: מדובר ב-3 אישומים באותו כתב אישום; אישום ראשון,הפרה הוראה חוקית-עבירה לפי סעיף 287(א

העבירה: סחר בסם מסוכן-עבירה לפי סעיף 13+19 א' לפקודת הסמים המסוכנים.

העבירה: הנאשם נשפט שלא בנוכחותו בגין עבירה של נהיגה ברכב  מבלי  לציית להוראת שוטר , אשר הורה לו להזדהות ולהציג רישיונות נהיגה ורכב.

העבירה:  נהיגה בשכרות לפי סעיף 62(3) ו-39 א לפקודת התעבורה.

רף העבירה ע"פ החוק: אי ציות לתמרור ב-  37 (עצור ותן זכות קדימה לתנועה בדרך החוצה), עבירה על תקנה 64(ד)לתקנות התעבורה ונהיגה בקלות ראש-עבירה על סעיף 62(2) בקשר עם סעיף 38(2) לפקודת התעבורה.

העבירה: נהיגה בשכרות, בניגוד לסעיף 62(3) לפקודת התעבורה ותקנה 169 א לתקנות התעבורה.

העבירה: נהיגה בשכרות, בניגוד לסעיף 62(3) לפקודת התעבורה ותקנה 169 ב לתקנות התעבורה.

העבירה: נהג חדש, שטרם מלאו לו 21 שנה, הסיעה ברכב 3 נוסעים ללא מלווה בניגוד לסעיף 12 א 2 לפקודת התעבורה.

העבירה: הנאשם נהג בטרקטורון מבלי שהותקנה בו מסגרת בטיחות להגנה על הנהג, בניגוד לתקנה 363 ב(א)לתקנת התעבורה. כמו כן נהג ללא לוחית זיהוי בניגוד לתקנה 165(ב) לתקנת התעבורה.

העבירה:  אי ציות לאור אדום ברמזור-עבירה על תקנה 22(א) לתקנות התעבורה+תקנה 21(ב)(2) לתקנות התעבורה וכן נהיגה בקלות ראש-עבירה על סעיפים 62(2)+38(2) לפקודת התעבורה.

העבירה: אי ציות לתמרור עצור-עבירה על תקנה 64(ג)לתקנות התעבורה+ סעיף 38(2)לפקודת התעבורה, נהיגה בקלות ראש-עבירה על סעיף 62(2)+סעיף 38(2) לפקודת התעבורה, גרימת תאונה בה נפגע אדם ונגרם נזק

נהיגה ללא רישיון

נהיגה ללא רישיון או נהיגה בזמן פסילה, היא בין עבירות התנועה החמורות ביותר ונכללת כעברת תנועה על גדר הפלילים. נהיגה ללא רישיון היא בין העבירות אשר כוללת את הסנקציות החריפות ביותר מבין העונשים הקיימים בחוק.  נהיגה ללא רישיון או נהיגה ברכבו של אדם אחר ללא רישיון תגרור עונשים כבדים שאפילו עורך דין תעבורתי יתקשה לעמוד מולם במידה ויוכח כי אכן בזמן קבלת הדוח לא היה ברשות הנהג רישיון נהיגה בתוקף
 

נהיגה ללא רישיון רכב

נהיגה ללא רישיון רכב יסכנו אתכם במידה רבה במידה ומדובר בשוטר לא סלחן בעליל. נהיגה ללא רישיון רכב יובילו בדרך כלל לקנס כספי/נקודות על כן כדאי לבדוק ולוודא את תוקף רישיונות הרכב וקיימותם ברכב לפני תחילת הנסיעה. במקרה של נהיגה ברכב ללא הרישיונות והביטוחים המתאימים על ידי נהג שהוא לא הבעלים החוקיים של הרכב ישלח הקנס אל בעלי הרכב, על הנהג יהיה להראות תום לב אמיתי בנוגע לאי הידיעה בדבר החוסר ברישיונות באותם רגעים נתונים ועל בעלי הרכב מוטלת החובה לוודא כי לפני היציאה של הרכב מהחנייה בין אם הוא נוהג בו ובין אם לא כי הרישיונות המתאימים נמצאים במקום וכי הנהג הרלוונטי ידע היכן לאתר אותם.
 

נהיגה ללא רישיון נהיגה – נהיגה של "בלתי מורשה"

נהיגה ללא רישיון נהיגה גם במקרים בהם לנהג קיים רישיון נהיגה נקראת נהיגה של בלתי מורשה. כלומר, נהג שאינו מורשה להפעיל כל כלי רכב ממונע. העונש על נהיגה ללא רישיון נהיגה או נהיגה ללא רישיון בתוקף מהווה עבירה פלילית על פי חוקי מדינת ישראל ועל פי תקנות התעבורה. העונשים על עברה זו הינם שנתיים של מאסר בפועל ואפילו פסילת רישיון. נשאלת השאלה: כיצד ניתן לפסול את רישיונו של אדם באם רישיונו אינו בתוקף גם כך , ויותר מכך, כיצד ניתן לשלול רישיונו של אדם שאין ולא היה ברשותו רישיון כלל וביצוע נהיגה בזמן פסילה? במקרים אלה, רישיון הנהיגה ישלל או ייפסל מיום הוצאת הרישיון או מיום הוצאת הרישיון החדש.
 

נהיגה ללא רישיון נהיגה בתוקף

נהיגה ללא רישיון נהיגה בתוקף כמוה כנהיגה ללא רישיון נהיגה בכלל. הדין בנוגע לעברה זו דומה לעונשים של נהגים בלתי מורשים משחר ההיסטוריה. יחד עם זאת, עורך דין תעבורה מנוסה בתחום התעבורה יוכל לדון בהחלטה ובגזר הדין אל מול החריגים השונים המצויים בחוק ולהוכיח לבית הדין כי אין ממש בטענות וכי העברה נעשתה בתמימות ובתום לב, כמו במקרים בהם, הרישיון טרם הגיע לביתו של הנהג על אף שדאג לחדש את התוקף במשרד הרישוי או הוכחה של טעות ברישומים או בבדיקות השוטר. עו"ד תעבורה ורד חן מתמחה בייצוג וליווי משפטי עבור נהיגה ללא רישיון.
 

פסילת רישיון נהיגה לנהג בלתי מורשה או נהיגה בזמן פסילה

נהיגה ללא רישיון

 

פסילת רישיון לנהג בלתי מורשה היא פסילה אוטומטית. שוטר אשר נתקל באדם המבצע נהיגה בזמן פסילה רשאי לעצור אותו באותו רגע לפסול את רישיונו במידה ויחדש אותו בעתיד ולעכב את רכבו במשך חודש ימים ללא היכולת לשחררו.

נעצרתם על נהיגה בזמן פסילה או נהיגה ללא רישיון? אל תאבדו תקווה! צרו עימי קשר עוד היום או השאירו פרטים ואחזור אליכם עם מידע נוסף ופתרונות אפשריים.