פסילת רישיון נהיגה

צור קשר
סיפורי מקרים

העבירה: מדובר בחשודה  אשר מיוחס לה כי תקפה את בעלה ואת בנה בן ה-6.כאשר הגיעו שוטרים לביתה, היא התנגדה לעיכובה ונעצרה.

העבירה: חשוד,ולא נאשם, בכך שאיים להרוג את  גרושתו ולהתאבד.

העבירה: תקיפה סתם בנסיבות מחמירות לפי סעיף  379+  382(ב)(1) לחוק העונשין_ היזק בזדון- לפי סעיף 452 לחוק העונשין.

העבירה: פציעה בנסיבות מחמירות- עבירה לפי סעיפים 334+ 335(א)(1) לחוק העונשין, איומים- עבירה לפי סעיף 192 לחוק העונשין, תקיפה סתם- עבירה לפי סעיף 379 לחוק העונשין.

העבירה: קשירת קשר לביצוע פשע-עבירה לפי סעיף 499(א)

העבירה: התפרצות למקום מגורים לבצע עבירה- עבירה לפי סעיף 406(ב) לחוק העונשין+ סעיף 29(א) לחוק העונשין+ סעיף 25 לחוק העונשין.

העבירה: הסעה ברכב תושב זר השוהה שלא כדין- עבירה לפי סעיף 12 א(ג)(1) לחוק הכניסה לישראל+ ניסיון להעסיק תושב זר שלא כדין- עבירה לפי סעיף 12 א(ב)לחוק הכניסה לישראל+ סעיף 25 לחוק העונשין.

העבירה: הכנסת סמים לכלא.

העבירה: מדובר בחשוד, קטין שטרם מלאו לו 16 שנים,  שנחקר על הטרדה מינית .

העבירה: כנגד החשוד תיק תלוי ופתוח במשטרה בגין עבירה של תקיפה סתם.

העבירה: החזקת סם מסוכן שלא לצריכה עצמית- עבירה לפי סעיף 7(א)+(ג) רישא+ 31(3) לפקודת הסמים המסוכנים.

העבירה: החזקה/ שימוש בסמים שלא לצריכה עצמית- עבירה לפי סעיף 7(א)+7(ג) לפקודת הסמים המסוכנים+ סעיף 25 לחוק העונשין.

העבירה: שני אישומים של כניסה לישראל שלא כחוק- עבירה לפי סעיף 12(1) לחוק הכניסה לישראל.

העבירה: התפרצות לבניין שאינו בית מגורים- עבירה לפי סעיף 407(א) לחוק העונשין וגם ניסיון גניבה- עבירה לפי סעיפים 384+25 לוק העונשין.

העבירה: מדובר ב-3 אישומים באותו כתב אישום; אישום ראשון,הפרה הוראה חוקית-עבירה לפי סעיף 287(א

העבירה: סחר בסם מסוכן-עבירה לפי סעיף 13+19 א' לפקודת הסמים המסוכנים.

העבירה: הנאשם נשפט שלא בנוכחותו בגין עבירה של נהיגה ברכב  מבלי  לציית להוראת שוטר , אשר הורה לו להזדהות ולהציג רישיונות נהיגה ורכב.

העבירה:  נהיגה בשכרות לפי סעיף 62(3) ו-39 א לפקודת התעבורה.

רף העבירה ע"פ החוק: אי ציות לתמרור ב-  37 (עצור ותן זכות קדימה לתנועה בדרך החוצה), עבירה על תקנה 64(ד)לתקנות התעבורה ונהיגה בקלות ראש-עבירה על סעיף 62(2) בקשר עם סעיף 38(2) לפקודת התעבורה.

העבירה: נהיגה בשכרות, בניגוד לסעיף 62(3) לפקודת התעבורה ותקנה 169 א לתקנות התעבורה.

העבירה: נהיגה בשכרות, בניגוד לסעיף 62(3) לפקודת התעבורה ותקנה 169 ב לתקנות התעבורה.

העבירה: נהג חדש, שטרם מלאו לו 21 שנה, הסיעה ברכב 3 נוסעים ללא מלווה בניגוד לסעיף 12 א 2 לפקודת התעבורה.

העבירה: הנאשם נהג בטרקטורון מבלי שהותקנה בו מסגרת בטיחות להגנה על הנהג, בניגוד לתקנה 363 ב(א)לתקנת התעבורה. כמו כן נהג ללא לוחית זיהוי בניגוד לתקנה 165(ב) לתקנת התעבורה.

העבירה:  אי ציות לאור אדום ברמזור-עבירה על תקנה 22(א) לתקנות התעבורה+תקנה 21(ב)(2) לתקנות התעבורה וכן נהיגה בקלות ראש-עבירה על סעיפים 62(2)+38(2) לפקודת התעבורה.

העבירה: אי ציות לתמרור עצור-עבירה על תקנה 64(ג)לתקנות התעבורה+ סעיף 38(2)לפקודת התעבורה, נהיגה בקלות ראש-עבירה על סעיף 62(2)+סעיף 38(2) לפקודת התעבורה, גרימת תאונה בה נפגע אדם ונגרם נזק

פסילת רישיון נהיגה
 
מתי פוסלים רישיון נהיגה? מהי פסילת רישיון נהיגה והאם ישנן דרכים להתמודדות עם דוח לא מוצדק? דיני התעבורה כוללים חוקים וסנקציות ברמות השונות על פי חומרת העבירה, על פי שיקול דעתו של נציג הציבור וכמובן על פי החלטת הרשות המחוקקת, רבים מהנהגים לא יודעים כי החוק בעניין התעבורתי יכול להיות סובייקטיבי מאוד במקרים מסוימים אבל במקרים אחרים שרירותי ובלתי ניתן לסטייה, במקרים אלו במיוחד חשוב להעסיק את שירותיו של עו"ד דין תעבורה המתמחה בכל ההיבט המשפטי של פסילת רישיון נהיגה או שלילת רישיון נהיגה
 
עורך דין תעבורתי, הוא איש המקצוע שיוכל לתרום לכם בתחום הידע והתוצאה בעת קבלת דוח, פסילת רישיון נהיגה או שלילת רישיון נהיגה. בחוק קיימים חריגים שונים לנושא פסילת הרישיון, חשוב מאוד לקחת בחשבון בעורך דין תעבורה יוכל לראות ולהראות לבית המשפט צדדים נוספים של התקרית, צדדים אותם הנהג עצמו יתקשה לראות בעצמו.
 
 

באלו מקרים מקבלים פסילת רישיון נהיגה?

 
פסילת רישיון נהיגה היא בין הסנקציות החריפות ביותר בחוק, אי לכך ובהתאם לזאת גם העבירות שיובילו לקבלת שלילת רישיון נהיגה או הפסילה יהיו חמורות ויידרשו רשלנות ברמה גבוהה מצד הנהג, רשלנות המבטאת בנהיגה במהירות מופרזת, נהיגה תחת השפעת אלכוהול או סמים, חציית צומת באור אדום ואי מתן זכות קדימה, כל העברות הללו נחשבות לעברות תנועה חמורות שיש בהן כדי לסכן חיי אדם ועל כן במסגרת ניתן לבצע שלילת רישיון נהיגה או פסילת רישיון נהיגה את רישיונו של אדם במקרים אלה באופן מיידי על ידי שוטר או שוטר תנועה.
 

האם ניתן לערער על פסילת רישיון נהיגה?

 
כמובן שניתן. עורך דין מקצועי ומנוסה בתחום התעבורה יוכל לעזור לכם בערעור על פסילת רישיון נהיגה או שלילת רישיון נהיגה ובמקרים שונים לקצר את משך  השלילה ואפילו לבטלה. מעבר לאפשרויות הוכחת חפותו של הנאשם והקטנת חשיבות העברה קיימים בחוק סעיפים וחריגים שונים במסגרתם ניתן לבטל פסילות ושלילות רישיון, כמו במקרים בהם הרישיון והרכב משמשים את הנהג לפרנסתו ונכללים כחלק הארי והנכבד מפרנסתו. בית המשפט ייבחן את העבר התעבורתי של הנאשם ואת חומרת העבירה ויפסוק בהתאם.
 
 

באלו מקרים יכול שוטר לפסול רישיון נהיגה במקום?

 
שוטר יכול לפסול רישיון נהיגה לנהגים אשר נמצאה בדמם כמות גדולה של אלכוהול או סמים, נהג אשר גילה סימני שכרות, נהג שנהג במהירות מופרזת, נהג שלא נתן זכות קדימה בצומת או חצה צומת באור אדום כאשר היתה באפשרותו יכולת לעצור בזמן לפני החצייה. במקרים כאלה יוכל שוטר לעצור נהג, לבצע שלילת רישיון נהיגה ולהחרים את רכבו במעמד המעצר.
 
 

פסילת רישיון לנוהג ללא רישיון – הייתכן?

 
 
כמובן שייתכן, כפי שציינו מעלה,  שלילת רישיון נהיגה גם במקרים בהם לנהג אין רישיון נהיגה או רישיון נהיגה שאינו בתוקף, תכנס הפסילה לתוקפה לאחר חידוש הרישיון או עשיית הרישיון. נהג אשר נמצא נוהג לאחר פסילת רישיון נהיגה ייגזרו עליו עונשים של מאסר, שלילה מוחלטת ועונשי מאסר.פסילת רישיון נהיגה
 
 
קיבלתם פסילת רישיון נהיגה או שלילת רישיון נהיגה? קיבלתם זימון לבית דין תעבורתי? צרו קשר או השאירו פרטים כבר עכשיו ואחזור אליכם עם ייעוץ ראשוני ותיאום פגישת ייעוץ ראשונית ופרטנית ללא התחייבות לבחינת עניינכם והאפשרויות העומדות בפניכם.