פסילת רישיון נהיגה

צור קשר
סיפורי מקרים
פסילת רישיון נהיגה
 
מתי פוסלים רישיון נהיגה? מהי פסילת רישיון נהיגה והאם ישנן דרכים להתמודדות עם דוח לא מוצדק? דיני התעבורה כוללים חוקים וסנקציות ברמות השונות על פי חומרת העבירה, על פי שיקול דעתו של נציג הציבור וכמובן על פי החלטת הרשות המחוקקת, רבים מהנהגים לא יודעים כי החוק בעניין התעבורתי יכול להיות סובייקטיבי מאוד במקרים מסוימים אבל במקרים אחרים שרירותי ובלתי ניתן לסטייה, במקרים אלו במיוחד חשוב להעסיק את שירותיו של עו"ד דין תעבורה המתמחה בכל ההיבט המשפטי של פסילת רישיון נהיגה או שלילת רישיון נהיגה
 
עורך דין תעבורתי, הוא איש המקצוע שיוכל לתרום לכם בתחום הידע והתוצאה בעת קבלת דוח, פסילת רישיון נהיגה או שלילת רישיון נהיגה. בחוק קיימים חריגים שונים לנושא פסילת הרישיון, חשוב מאוד לקחת בחשבון בעורך דין תעבורה יוכל לראות ולהראות לבית המשפט צדדים נוספים של התקרית, צדדים אותם הנהג עצמו יתקשה לראות בעצמו.
 
 

באלו מקרים מקבלים פסילת רישיון נהיגה?

 
פסילת רישיון נהיגה היא בין הסנקציות החריפות ביותר בחוק, אי לכך ובהתאם לזאת גם העבירות שיובילו לקבלת שלילת רישיון נהיגה או הפסילה יהיו חמורות ויידרשו רשלנות ברמה גבוהה מצד הנהג, רשלנות המבטאת בנהיגה במהירות מופרזת, נהיגה תחת השפעת אלכוהול או סמים, חציית צומת באור אדום ואי מתן זכות קדימה, כל העברות הללו נחשבות לעברות תנועה חמורות שיש בהן כדי לסכן חיי אדם ועל כן במסגרת ניתן לבצע שלילת רישיון נהיגה או פסילת רישיון נהיגה את רישיונו של אדם במקרים אלה באופן מיידי על ידי שוטר או שוטר תנועה.
 

האם ניתן לערער על פסילת רישיון נהיגה?

 
כמובן שניתן. עורך דין מקצועי ומנוסה בתחום התעבורה יוכל לעזור לכם בערעור על פסילת רישיון נהיגה או שלילת רישיון נהיגה ובמקרים שונים לקצר את משך  השלילה ואפילו לבטלה. מעבר לאפשרויות הוכחת חפותו של הנאשם והקטנת חשיבות העברה קיימים בחוק סעיפים וחריגים שונים במסגרתם ניתן לבטל פסילות ושלילות רישיון, כמו במקרים בהם הרישיון והרכב משמשים את הנהג לפרנסתו ונכללים כחלק הארי והנכבד מפרנסתו. בית המשפט ייבחן את העבר התעבורתי של הנאשם ואת חומרת העבירה ויפסוק בהתאם.
 
 

באלו מקרים יכול שוטר לפסול רישיון נהיגה במקום?

 
שוטר יכול לפסול רישיון נהיגה לנהגים אשר נמצאה בדמם כמות גדולה של אלכוהול או סמים, נהג אשר גילה סימני שכרות, נהג שנהג במהירות מופרזת, נהג שלא נתן זכות קדימה בצומת או חצה צומת באור אדום כאשר היתה באפשרותו יכולת לעצור בזמן לפני החצייה. במקרים כאלה יוכל שוטר לעצור נהג, לבצע שלילת רישיון נהיגה ולהחרים את רכבו במעמד המעצר.
 
 

פסילת רישיון לנוהג ללא רישיון – הייתכן?

 
 
כמובן שייתכן, כפי שציינו מעלה,  שלילת רישיון נהיגה גם במקרים בהם לנהג אין רישיון נהיגה או רישיון נהיגה שאינו בתוקף, תכנס הפסילה לתוקפה לאחר חידוש הרישיון או עשיית הרישיון. נהג אשר נמצא נוהג לאחר פסילת רישיון נהיגה ייגזרו עליו עונשים של מאסר, שלילה מוחלטת ועונשי מאסר.פסילת רישיון נהיגה
 
 
קיבלתם פסילת רישיון נהיגה או שלילת רישיון נהיגה? קיבלתם זימון לבית דין תעבורתי? צרו קשר או השאירו פרטים כבר עכשיו ואחזור אליכם עם ייעוץ ראשוני ותיאום פגישת ייעוץ ראשונית ופרטנית ללא התחייבות לבחינת עניינכם והאפשרויות העומדות בפניכם.